Aj fotomodelka musí ovládať cudzí jazyk

Mnohé mladé dievčatá snívajú o kariére modelky. Vidia sa na titulných stránkach prestížnych magazínov, vo svetle reflektorov, obletované mužmi a milované módnymi domami, fotografmi, módnymi značkami, ale aj miliónmi priaznivcov. No pozor, nech je táto práca akokoľvek atraktívna, taktiež so sebou prináša úskalia a znalosti, cez ktoré sa musíte prelúskať. Anglicky, nemecky alebo iný jazyk otvára dvere k tým najzaujímavejším zamestnaniam a práca fotomodelky nie je výnimkou. Najlepším riešením sú asi moderné a dynamické jazykové kurzy. Bratislava Vás môže odraziť a po dôkladnej príprave na Vás možno čaká aj Paríž či New York. Obávate sa, že neuspejete, pretože máte značné medzery? V modelingovej brandži, ako koniec-koncov všade, vládne silná konkurencia, preto by ste si mali nechať skutočne záležať. Je síce pravda, že pokiaľ máte prirodzenú a nevšednú krásu, ktorá osloví kompetentných, nejaké riešenia sa vždy nájdu. Čo však robiť v prípade, že síce ste krásna, ale zatiaľ o Vás nikto neprejavil záujem? Musíte dokázať aj iné prednosti, a teda vedomosti, rozhľad a rozvážnosť. Viete si predstaviť, že by ste cestovali po svete, oslovovali agentúry, no pritom nevedeli v cudzom jazyku komunikovať?

Spriateľte sa s jazykom

Mnoho jazykových kurzov ponúka rôzne druhy výučby, ktoré sa Vám dokážu prispôsobiť. Vyberiete si terminológiu, čas, skupinu a pod. Angličtina či nemčina pre začiatočníkov býva síce náročná, no vychytáte všetky nejasnosti hneď na začiatku. Pri pokročilých sa totiž stáva, že síce majú isté znalosti, no nedostatky, ktoré sa vyskytli dievca v plavkachv začiatkoch, brzdia ich ďalší vývin. Čaká Vás náročná cesta, a preto nesmiete povoliť. V tom prípade sa už po pár hodinách intenzívneho kurzu môžu diať zázraky. Jazykové školy vytvárajú kurzy aj pre menšie skupiny, aby sa ich členovia ľahšie spriatelili so samotných jazykom, pochopili a osvojili si jeho základy a postupne sa dopracovali k jeho ovládaniu. Individualita a skúsený zahraničný lektor sú dnes už samozrejmosťou nejednej jazykovej školy. Vlastne sú to aj kritéria, ktorými by ste sa mohli pri výbere riadiť.

Na dobrej ceste

Ak Vás nejaký jazykový kurz zaujal, alebo už máte za sebou napríklad nejaký ten kurz nemčiny. Bratislava a mestá Európy sú Vám otvorené. Pokiaľ chcete preraziť aj za Veľkou mlákou, budete musieť dostať do hlavy aj iný jazyk. Váhate a neviete, ktorý kurz by bol pre Vás najlepší? Porovnajte spracovanie internetovej stránky vybraných škôl, škálu ponuky výučby, alebo jednoducho zájdite priamo do školy a informujte sa o priebehu výučby. Nemusíte mať strach, ba ani cítiť hanbu, veď lektori a samotné jazykové kurzy sú tu kvôli tomu, aby vzdelávali, a teda pomáhali ostatným lepšie sa uplatniť v pracovnom, ale aj súkromnom živote. Predstavte si, že na ceste za kariérou modelky spoznáte svoju životnú lásku. Určite by ste chceli rozumieť všetkému, čo Vám šepká do uška. Tak zahoďte predsudky a smelo vykročte vpred za novými vedomosťami.

Foto: freedigitalphotos.net

About the author