Ako kombinovať slnečné okuliare

S príchodom prvých slnečných lúčov začíname všetci tiež myslieť na ochranu pred nimi. Čo je samozrejme správne – slnečné okuliare neslúžia len ako módny doplnok, ale mali by nás tiež chrániť pred nebezpečným UV žiarením. Stále viac a viac ľudí začína vnímať slnečné okuliare aj ako módny doplnok, každý rok na nás čakajú nové trendy, čo sa týka okuliarov a veľa ľudí tieto trendy tiež sleduje. Na uliciach si môžete všímať rôznosť tvarov, materiálov a farieb – nechajte sa teda inšpirovať ulicou a začnite sa tiež viac zaujímať o módu.

 

A ako tento užitočný módny doplnok kombinovať?

 

V prvom rade sa riaďte tvaru vašej tváre a vyberajte tvar aj materiál podľa tohto hlavného kritéria. Zabudnite na lacné okuliare z obyčajných obchodov! Zájdite radšej do optiky alebo sa poobzerajte na internete. Za kvalitu sa dnes platí – a hlavným dôvodom, prečo chcete slnečné okuliare, je už spomínaná ochrana pred UV žiarením. Tak sa toho tiež držte.

 

Ak ste sa rozhodli vybrať si slnečné okuliare podľa toho, čo sa naozaj nosí, pozrite sa, aké okuliare budú tento rok naozaj trendy. Všetko sa dozviete samozrejme na internete.

 

No áno, ale rozhodli ste sa do okuliarov investovať a rozhodne ich nechcete mať len na jednu sezónu, než zase vyjdú z módy. Pre tieto prípady sú tu tie nadčasové kúsky, ktoré budú v kurze stále – medzi tie jednoznačne patria okuliare Wayfarer od značky Ray Ban alebo takzvané pilotky, ktoré vyrába veľa značiek – aj spomínaná spoločnosť Ray Ban.

 

Keď sa viac zaujímate o módu a chcete, aby vám všetko vo vašom outfite skvele ladilo, určite dávajte pozor pri výbere farieb. Farby kombinujte k celkovému outfitu – jedine tak bude váš outfit dokonalý. U celočierneho outfitu je to najjednoduchšie – zvoľte napríklad okuliare, ktoré sú naozaj zaujímavé ako farbou, tak tvarom. Určite nešliapnete vedľa.

 

K elegantnejším outfitom voľte skôr čierne obrúčky, alebo obrúčky so zvieracím vzorom. Podčiarkne to vašu ženskosť a outfitu to dodá onú čerešničku na torte.

 

Čo sa týka športovejších outfitov, tu je to jasné. Zvoľte skôr športový tvar okuliarov. Nie je moc dobré kombinovať štýly ako je športový a elegantný.

 

Snáď vám tento článok pomohol k tomu, vybrať ten správny kúsok slnečných okuliarov.

About the author