Ako nosiť pánske nohavice, aby ste nevyzerali nedbalo?

Prekročili ste už istú vekovú hranicu a stále neviete nájsť štýl v obliekaní, ktorý by nepôsobil ako u školáka? Vymaniť sa z rebelskej módy mladých a vstúpiť aj v oblasti módy medzi dospelých je niekedy riadna drina. Najťažšou časťou premeny je nosenie pánskych nohavíc takým spôsobom, aby ste nevyzerali nedbalo. Upravený vzhľad je dôležitý nielen na pohovore do práce, ale aj na prvom stretnutí s dámou vášho srdca.

Tieto nohavice nemôžu chýbať vo vašom šatníku

Aby nohavice nevyzerali na vašej postave nedbalo, musíte vsadiť na strih a model, ktorý bude maximálne ladiť s vašou postavou a životným štýlom. V šatníku dospelého muža nemôžu chýbať nohavice na každú príležitosť t.j. športové, elegantné a niečo medzi. Z tohto dôvodu je nutné, aby ste v skrini našli tieto štyri typy nohavíc.

Joggery na voľný čas

Ak neobľubujete tepláky, joggery sú tie pravé nohavice pre vás. Joggery sa vyznačujú voľnejším strihom, zníženým sedom a detailmi, ktoré upútajú na prvý pohľad. Prirovnať by sme ich mohli ku kapsáčovým nohaviciam, ktoré by ste však mali prenechať mladším ročníkom. Joggery sú o level vyššie, majú premyslenejší strih a len jemný športový nádych. Sú maximálne pohodlné vďaka pružnému lemu v páse. V prípade, že nemáte radi nudu, môžete si vybrať joggery s vreckami všitými na rôznych miestach alebo cvokmi. Joggery lichotia každej postave, dovoliť si ich môžu nosiť vyšší i nižší muži. Obrovský výber precízne šitých joggerov nájdete na stránkach internetového obchodu Bolf.

Džínsy na každú príležitosť

Nemať džínsy v šatníku je ozajstný hriech. Momentálnym hitom sú predovšetkým džínsy úzkeho strihu, ktoré zvýraznia postavu a vyzerajú elegantnejšie ako klasika. Samozrejme, že v oblasti strihu máte naozaj z čoho vyberať. Nielen slim strih, ale aj klasický relgular alebo širší loose strih sú a budú vždy v móde. Výhodou džínsov je, že si k nim môžete v súčasnosti obliecť naozaj čokoľvek. Už dávno bol prekonaný mýtus, že džínsy patria len na párty alebo do mesta. Džínsy sú dobrým spoločníkom tričiek, košieľ i sák. Vďaka tomu si ich môžete obliecť na každú príležitosť a do každej spoločnosti.

Chino nohavice pre pána príhodu

V šatníku je vždy potrebné nájsť miesto pre kúsky oblečenia, ktoré stoja medzi eleganciou a ležérnosťou. Takýmto kúskom sú práve chino nohavice. Ľahké chino nohavice vyrábané z čistej bavlny sa plne prispôsobia vašej postave a budú pohodlným variantom oblečenia počas teplejších dní. Pôvodne ich nosili americkí vojaci, a preto sa vyrábali len v khaki farbe. Dnes ich nájdete v obchodoch vo farbách od modrej, čiernej, cez kamelovú, zelenú až po žiarivú žltú. Chino nohavice sú na prvý pohľad elegantné vďaka všitým bočným a zadným vreckám či pútkam na opasok. Na druhej strane pôsobia nenútene a voľnomyšlienkársky. Dobre vyznejú v kombinácii s tričkom i košeľou.

Klasické nohavice nielen do práce

Klasické, resp. spoločenské, nohavice, najlepšie v tmavej farbe, je nutné vlastniť aj v prípade, že nepracujete v kancelárií. Takéto nohavice sa vám zídu pri špeciálnych príležitostiach akými sú svadba kamaráta alebo oslava starej mami. Dobre ušité nohavice však môžete nosiť aj počas bežných dní. Napríklad v prípade, že sa snažíte zapôsobiť na dámu. Ak si k nohaviciam klasického strihu oblečiete športovú košeľu, šik vestu a cez plece prehodíte sako, budete vyzerať neodolateľne, na úrovni a zároveň ležérne. Vybrať si dobre padnúce elegantné nohavice je tvrdý oriešok. Preto vám odporúčame kliknúť na stránky e-shopu Bolf, kde nájdete prehľadnú tabuľku rozmerov a veľký výber rôznych modelov nohavíc.

Vyberte si strih a veľkosť k vašej postave

Spomínali sme, že je potrebné vyberať pánske nohavice podľa strihu a presne padnúce na vašu postavu. Jedine týmto spôsobom dosiahnete dokonalý vzhľad. Pred kúpou nohavíc sa pozorne zmerajte. Dôležité sú dva rozmery. Prvým je obvod pásu a druhým vnútorná dĺžka nohavíc od rozkroku k päte resp. u niektorých športových nohavíc po členky. Následne si premyslite, ktoré nohavice vo vašom šatníku absentujú. Zamerajte sa aj na zvyšok šatníka, aby ste mali nové nohavice s čím kombinovať. Potrebujete nohavice na leto alebo teplejšie zimné? Máte radi hravú módu alebo ste klasik? Ak neradi budíte pozornosť, vyberte si nohavice v tlmených farbách. V opačnom prípade sa nebojte žltej, červenej, bordovej alebo zelenej farby. Všetky uvedené otázky si zodpovedzte ešte pre nákupom. Ako malá inšpirácia vám iste poslúži internetový obchod Bolf, ktorý ponúka pánsku módu pre každého muža. Bonusom pre vás nebude len veľký výber pánskeho oblečenia, ale aj vysoká kvalita za prekvapivo rozumné ceny.

 

 

About the author