Ako sa stať pravým gentlemanom?

Je ich málo, čoraz častejšie sa už s nimi nestretávame a ak ženy potrebujú s niečím pomôcť, vždy si na ich “účet” povzdychnú. Gentleman či gentlemani sú presne tí muži, o ktorých je reč. Charakterizuje ich správanie, vhodné obliekanie a taktiež aj reakcie na jednotlivé situácie, ktoré patria ku každodennému životu. Bez ohľadu na vek ním môže byť každý, avšak čo sa za mlada nenaučíš, v starobe už darmo. Správanie či ovládanie emócií plynie zo samotnej výchovy a prostredia, v ktorom vyrastáme. Štýl obliekania a vkus si však dokážeme upraviť tak, aby bolo všetko “košér” – áno, presne toto slovo by sa zrejme najviac hodilo na margo týchto mužov.

Vhodné oblečenie, to je ktoré?

7556_2Šaty robia človeka alebo nezáleží na tom, čo máš oblečené, ale ako sa správaš. Prísloví a rôznych viet práve o oblečení je viac ako dosť. V tomto prípade však platí, že treba pánske oblečenie jasne segmentovať. Odteraz by mal byť výber medzi pánskou mikinou v rôznych farbách a pánskym svetrom ďaleko jednoduchší. Elegancia je jednoducho ten cieľ, ktorý treba dosiahnuť. Naučiť sa na elegantné oblečenie a zabudnúť na pohodlné, no absolútne nepoužiteľné pánske outfity v spoločnosti je na začiatku možno náročnejšie, ale časom si zvyknete. Spomenuli sme svetre a tak napríklad pánske svetre s nórskym vzorom či inou podtlačou sú skvelým spestrením a ešte stále dostatočne elegantným oblečením. Vyskladať outfit si môžete aj pomocou saka či nohavíc, ktoré by nemali byť zbytočne široké. Najmä športové či elegantné pánske saká v strihu slim-fit sú čoraz obľúbenejšie a to nemusíte chodiť každý deň do posilňovne, aby ste si ich mohli na seba obliecť.

Dbajte aj na doplnky a celkový outfit

Výberom len jedného konkrétneho kusu oblečenia dokážete zlepšiť outfit, pre celkový dokonalý vzhľad si však vymeňte postupne celý šatník. Spomenuté farebné pánske mikiny s podtlačou pokojne presuňte nižšie a nahraďte ich niečím elegantnejším a vkusnejším. Outfit gentlemana si to priam vyžaduje.

About the author