Ako si správne vybrať rúž

Najzákladnejším a zároveň najspoľahlivejším pravidlom, ako si vybrať správny odtieň rúžu alebo lesku na pery je, že rúž by Vám mal sedieť aj vtedy, ak okrem neho nemáte na tvári žiaden make up. Ono sa zdá, že to nie je až také náročné, ale je množstvo dám, ktoré si roky vyberajú odtiene, ktoré im nepristanú. Teraz si povieme niekoľko základných pravidiel, ktoré je vhodné pri výbere rúžu dodržať, aby sa aj Vám nestalo, že sa zaradíte medzi zástupy takýchto žien.

Ako neurobiť chybu pri výbere?

Najlichotivejšia by mala byť farba, ktorá je o jeden až dva odtiene tmavšia než je prirodzená farba Vašich pier. Na testovanie odtieňov by ste mali naniesť rúž alebo lesk na jednu peru. Ak je tento odtieň máličko tmavší ako nenalíčená pera, gratulujeme, našli ste si ideálnu farbu rúžu. Pokiaľ je to možné, vždy si rúž takto vyskúšajte.

Akú farbu k farbe pleti?

Vybrať si odtieň rúžu na základe farby pier je pomerne jednoduché, no my sa v tomto umení môžeme pohrabať ešte trošku hlbšie. Ženy so svetlou pleťou vyzerajú najpôvabnejšie s telovými odtieňmi až po marhuľovú, ružovú a koralovú. Ak patríte medzi svetlejšie typy, oblúkom sa vyhnite hnedej, ktorá by Vám na kráse nepridala. Ak máte snedú pleť, môžete si dovoliť aj výraznejšie farby. Budete krásna s perami vo farbe ruží, fialovej a bordovej. Radšej sa však vyhnite žiarivej červenej. Tmavé farby ako čokoládovo hnedá, slivková alebo červená budú na Vás pôsobiť priam úžasne, ak máte tmavú pleť.

Máte úzke pery?

Pokiaľ sú Vaše pery nadmieru úzke, vyvarujte sa tmavým odtieňom, pretože tieto tento nedostatok iba zvýraznia. Siahnite radšej po neutrálnych farbách. Najvhodnejšími sú pre Vás lesky, poprípade krémové rúže.

Ako si vybrať správny odtieň červenej?

Mnohé ženy si myslia, že nemôžu používať červený rúž. A to je chyba! Tento odtieň je nadčasový. Tajomstvo je v umení vedieť si správne vybrať. Slečny alebo dámy so svetlou ružovkastou pleťou by mali siahnuť po višňovo červenej farbe, tie s olivovou pleťou si môžu dovoliť výraznú „hasičskú červenú“ a ženám s tmavou pleťou bude svedčiť tmavočervená farba.

Čo ak ste si zle vybrali?

Nevyhadzujte tento rúž len zato, že je trošku mimo Vašich predstáv. Ak sa Vám zdá príliš svetlý, jednoducho ho zmiešajte s tmavším, a naopak, ak je pritmavý, zosvetlite ho leskom.

Ako používať linku na pery?

Linku môžete použiť pred aj po nanesení rúžu. Pery však vyzerajú prirodzenejšie, ak sa ceruzka nanesie až po. Pokiaľ potrebujete, aby rúž vydržal čo najdlhšie a nerozmazal sa, vyplňte pery ceruzkou a naneste na ňu trocha rúžu tak, že ak sa aj zmaže, pery budú stále farebné.

Dúfame, že sme Vám aspoň trošku pomohli zorientovať sa v pestrej palete výberu rúžu a pri najbližšom nákupe to bude pre Vás hračka.

Zdroj: beauty.about.com

Foto: divatesstilus.hu 

About the author