Ako si vybrať správne slnečné okuliare?

Slnečné okuliare môžeme právom považovať za najdôležitejší módny doplnok. Veľké štýlové a najmä správne zvolené okuliare môžu nielen skryť unavené oči, ale tiež im dodať hviezdny šmrnc. Perfektne vybraté okuliare môžete nosiť kamkoľvek, preto je dôležité správne si vybrať.

Pri výbere by ste si mali v prvom rade povedať, na aký účel okuliare potrebujete, či chcete získať nevšedný rafinovaný vzhľad alebo potrebujete športové okuliare, ktoré využijete pri outdoorových aktivitách.

Ak ste sa už definitívne rozhodli, na aký účel budete okuliare využívať, môžeme sa presunúť k druhému kroku, ktorým je ich štýl. Správne okuliare by mali zvýrazniť Vaše pekné črty a vyzdvihnúť individualitu. Najvhodnejším spôsobom je určiť tvar Vašej tváre.

Ak máte okrúhlu tvár…

… vyberajte si spomedzi rovných a hranatých okuliarov, ktoré Vašej tvári dodajú štruktúru a zvýraznia líca.

okruhla tvar

Ak máte hranatú tvár…

… odporúčame Vám okrúhle okuliare, ktoré zjemnia Vaše črty. Širšie rámy Vám pomôžu vyvážiť proporcie tváre.

hranata tvar

Ak máte srdcovitú tvár…

… oválne a oblé okuliare budú pre Vás to pravé orechové.

srdcovita tvar

Ak máte podlhovastú tvár…

… siahnite po okuliaroch okrúhleho alebo štvorcového tvaru, dávajte však pozor na to, aby neboli široké, uprednostníte skôr vysoké okuliare. Chybu nespravíte ani so zvláštnymi geometrickými tvarmi rámov.

podlhovasta tvar

Ak máte oválnu tvár…

… tak ste to vyhrali! Sedia Vám skoro všetky typy okuliarov. Siahnuť môžete aj po extravagantnejších kúskoch, akými sú napríklad okuliare v tvare mačacích očí. Vyvarujte sa jedine príliš okrúhlym typov.

ovalna tvar

Predtým, ako samotné okuliare kúpite, urobte si prehľad aktuálnych trendov a zistite, ktoré tvary a štýly sú v tejto sezóne dostupné. Nakoniec sa však rozhodnite pre také, v ktorých sa cítite najpohodlnejšie. Dôležitým ukazovateľom je aj kvalita ochrany pred UV žiarením. 

Zdroj: fashion.telegraph.co.uk

Foto: fashionreview.com.au, i.telegraph.co.uk

About the author