Aký je najlepší matrac na polohovateľný rošt

Máte doma polohovateľný rošt, s ktorým ste veľmi spokojný, no potrebujete vymeniť starý matrac za nový? Nie je to žiadny problém, no treba vedieť, že nie každý matrac sa hodí na daný rošt a preto je dobré vybrať si ten správny hneď na začiatku.

Čo na polohovateľný rošt a čo už nie?

Polohovateľný rošt je veľmi dobrým pomocníkom najmä pre starých ľudí alebo takých, ktorí majú telesné problémy a vstávanie z postele je pre nich nočnou morou. To ale neznamená, že ho nemôže mať každý jeden človek, ktorý napríklad v posteli rád číta alebo pozerá televízor. Rošty do postele dnes nájdeme v rôznych prevedeniach a práve široká ponuka nás núti pri výbere spozornieť. Pri hľadaní najlepšej kombinácie odporúčame penový matrac, ktorý je pre polohovateľný rošt tou najlepšou voľbou. Výhodou rôznych druhov pien je ich elasticita a prispôsobivosť, čím na tento rošt dokonale zapasujú. Pri polohovaní sa veľmi ľahko ohnú a vrátia do pôvodnej polohy bez toho, aby sa poškodili. Ďalším pružným materiálom je latex, ktorý je rovnako vhodný pre polohovanie. Dôkazom ich pozitív je, že sa veľmi často používajú v nemocničných zariadeniach, kde sa nachádzajú pacienti s rôznymi problémami. Okrem toho sú aj veľmi hygienické, čo ocenia najmä alergici.

Naopak, existujú aj matrace, ktoré sa na polohovateľný rošt nehodia. Určite v tomto prípade zabudnite na matrace s pružinami, ktoré sú síce veľmi obľúbené najmú pre ich priedušnosť, no pri zmene polohy by sa čoskoro poškodili. Rovnako nie sú vhodné ani matrace s kokosovou vrstvou, pretože sú vyrobené tak, aby boli čo najodolnejšie a najtvrdšie. Tak isto ani tento druh matracu nie je určený na ohýbanie a preto ho na polohovateľnú posteľ nepoužívajte. Pri výbere matraca je dobré poradiť sa aj s odborníkmi, vďaka ktorým nájdete presne to, čo hľadáte.

Základná funkcia roštu

Môže sa zdať, že rošt je len akousi bezvýznamnou podložkou, na ktorú ukladáme matrac, no aj on má svoju funkciu a opodstatnenie.  Jeho hlavnou úlohou je zabezpečenie dostupnosti vzduchu pre matrac tak, aby mohol neustále dýchať. Matrac a rošt by mali k sebe vždy pasovať, pretože len vtedy dokážu mať najlepšie vlastnosti, ktoré potrebujeme. Kvalitný rošt dokáže dokonca predĺžiť životnosť matraca a aj jeho výdrž pri rozložení záťaže. Výhodou je, že v dnešnej dobe sa dajú rošty prispôsobiť potrebám každého človeka čo nám dáva pocit výnimočnosti. To, či si vyberiete lamelový rošt alebo latkový už necháme na vás.

About the author