Carolyn Murphy – stelesnenie dokonalosti

Nádherná blondínka s anjelským pohľadom rozvášni nejedného muža. Hoci budúci rok oslávi štyridsiate narodeniny, nejeden Američan o nej stále sníva. Veď nečudo, pri pohľade na bezchybnú modelku neviete, kam pozerať skôr.

Kráska z Floridy

Carolyn Murphy sa narodila 11. augusta 1975 v meste Fort Walto Beach na slnečnej Floride.

O modelingu napriek nespornej kráse nauvažovala, až na matkino naliehanie sa zapísala do modelingovej školy. Netrvalo dlho a „slnečnú“ blondínku si všimol aj agent, ktorý ju vyslal za prácou do Paríža a New Yorku.

Začiatok jej kariéry ovplyvnila predovšetkým celosvetová kampaň pre kozmetického giganta Estee Lauder (na make-up, pleťové krémy), ktorého tvárou je dodnes.

V roku 1998 sa stala modelkou roku (VH1/Vogue Fashion Awards), čo jej postavenie supermodelky len potvrdilo.

Bola tiež tvárou parfému Calvin Klein, jednou z modeliek tisícročia na pamätnej obálke Vogue (1999), spolupracovala aj so značkami Prada, DKNY, Givenchy, Moschino, Gucci, Versace, Dolce & Gabbana.

O tom, že jej tvár zdobila snáď všetky prestížne obálky módnych magazínov, je zbytočné hovoriť.

Zaskvela sa aj v exkluzívnom kalendári Pirelli (1999).

Sports Ilustrated

Carolyn

Pre mnoho modeliek je práve prestížna titulka výročného plavkového vydania Sports Illustrated jedným z vrcholov ich kariéry. Výnimkou nie je ani Carolyn Murphy. Jej sa to podarilo v roku 2005. Cenila si to najmä preto, že v tom čase už nebola najmladšou a tiež mala za sebou pôrod. Práve materstvu (podľa vlastných slov) vďačila za to, že jej „narástli“ prsia a sexy krivky.

Časopis Forbes ju v roku 2012 zaradil na 9. miesto v rebríčku najúspešnejších, a teda najbohatších modeliek sveta (zarobila zhruba 3,5 milióna dolárov).

Carolyn, podobne ako iné kolegyne, privoňala aj k filmu. Za rolu vo filme Liberty Heights zožala pochvalné kritiky, čo sa zadarí máloktorej supermodelke.

Stále je aktívna, krásna a žiadaná.

Osobný život

V roku 2000 porodila dcérku Dylan Blue.

Vydatá bola za podnikateľa Jakea Schroedera, neskôr tvorila pár s Brandonom Boydom, spevákom kapely Incubus. Rozišli sa v roku 2005.

Už dlhší čas randí s bývalým hráčom rugby, modelom a podnikateľom, austrálskym krásavcom Lincolnom Pilcherom.

Murphy

Zdroj: askmen.com, en.wikipedia.org, zimbio.com

Foto: picturexyz.com, vogue.com

About the author