Cesta k vysnívanej postave je dlhodobý proces

Chudnutie je večný problém väčšiny žien, ale i mužov. Je to hlavne tým, že sa im nepodarí nájsť systém, ktorý by fungoval dlhodobo. No diéty jednoducho nefungujú. Predstavujú akýsi systém toho, čo by sme mali a čo nemali robiť. A to je nepríjemné. Ľudia chcú z tohto kolobehu čo najskôr ujsť, čo sa neskôr prejaví na porušovaní akýchsi pravidiel.

Majte radi svoje nedostatky

Dôležité je určiť si akési priority a nájsť si svoj životný štýl. Je to ako fungovanie prírody. Rovnováha je základom fungovania všetkého okolo nás, vrátane prírodných cyklov. Všetko je navzájom prepojené a všetko spolu akýmsi spôsobom súvisí. Na jednej strane niečo pridáme, na druhej strane niečo musíme odobrať. No problémy nastávajú práve vtedy, keď sme v strese a nevieme, čo ďalej. Mnohé ženy sa bohužiaľ nemajú rady a nevedia sa prijať také, aké sú. Nenávidia svoje telo, brucho, boky, nohy … V prvom rade sa treba naučiť pracovať s myslením, lebo ak sa budete stále za niečo kritizovať a nenávidieť, žiadnu veľkú zmenu nespravíte.

Choďte na to postupne

Pokiaľ budete psychicky v pohode, začnite konať! Medzi hlavné problémy, ktorých sa v dnešnej dobe dopúšťa veľa ľudí patrí nepravidelné stravovanie, nedostatok zeleniny, konzumácia veľkého množstva sladkého, nedostatočná detoxikácia a málo pohybu. Asi je nemožné, aby ste behom jedného dňa váš život úplne zmenili a všetky tieto zlozvyky vzápätí zmenili. Preto treba ísť na to postupne. Zájdite si do fitka a spolu s vašim trénerom vypracujte jedálniček a tréningový plán. To bude váš prvý krok k zdravšiemu životnému štýlu, ale i k vysnívanej postave. Snažte sa konzumovať najmä surovú zeleninu a ovocie, ktoré sú zdrojom vitamínov. Sladkosti nahraďte zdravšími verziami dobrôt, ktoré si môžete pripraviť v pohodlí domova. No pamätajte, že uspejú len tí, ktorí majú skutočne silnú motiváciu a disciplínu.

gustavofrazao / Dollar Photo Club

 

About the author