Christie Brinkley – miláčik Ameriky

Toto je super žena, čo robí kvantum vecí a vo všetkom sa jej darí.

Kráska s belasými očami a blond hrivou bola a stále je snom nielen amerických mužov.

Za svoju dlhú a veľmi plodnú modelingovú kariéru sa jej podarilo toľko prvenstiev, čo máloktorej inej modelke, čím sa nezmazateľne zapísala do dejín modelingu.

Američanka objavená v Paríži

Christie Brinkley, dievča žijúce v Kalifornii, ktoré odišlo študovať umenie do Francúzska. A práve tu ju objavil fotograf (1973), ktorý jej fotky hneď zobral do agentúry Elite Model Management v Paríži. Tu sa zapáčila ďalším, medzi nimi i Mike Reinhardtovi. Ten o nej porozprával Eileen Ford, na čo sa Christie vrátila späť do Kalifornie a  namierila si to k Nine Blanchard (pobočka Ford Agency v Los Angeles).

Potom prišli fenomenálne úspechy, ktoré žiadna iná modelka dovtedy nedosiahla.

Skromná Christie neskôr priznala, že ošiaľ okolo jej osoby nikdy celkom nepochopila.

„Ja som bola obyčajné surferské dievča z Kalifornie, nikdy som nevyzerala ako modelka,“  povedala.

Modelingová kariéra

Obálky v Glamour a čoskoro aj rekordná zmluva s kozmetickou firmou Cover Girl. Ich spolupráca trvala dlhých 25 rokov, čo je jedna z najdlhších zmlúv v modelingu vôbec.

Dokonca, v roku 2005 prejavili o vtedy 51-ročnú Christie záujem opäť, aby propagovala ich výrobky na zrelú pleť (išlo o televíznu aj printovú celonárodnú reklamu).

Ďalším výnimočným úspechom tejto nádhernej plavovlásky je, že bola trikrát po sebe na obálke Sports Illustrated Swimsuit Issue (1979, 1980, 1981), dovtedy prvýkrát, čo sa to nejakej modelke podarilo a objavila sa aj v špeciálnych vydaniach časopisu. Bola tiež v prvom Sports Illustrated kalendári a vydala aj svoje dva vlastné kalendáre, ktoré zaznamenali bezkonkurenčný úspech.

V roku 2005 ju oslovili do špeciálneho, 40. vydania Sports Illustrated.

Milovali ju však všetky popredné magazíny, za svoju kariéru sa objavila na viac než 500 titulkách (Elle, Vogue, Harper´s Bazaar, Rolling Stone, Cosmopolitan, Esquire, Glamour…). Vydanie LIFE na obálke s ňou sa stalo najpredávanejším číslom v histórii časopisu.

Na svojom konte má však zarobené milióny aj pre zmluvy s množstvom módnych i nemódnych značiek (Chanel, MasterCard, Diet Coke, Max Factor, Nissan, Revlon a veľa ďalších).

Christie

Zabŕdla do všetkého… a úspešne

Objavila sa v kultovej komédii s komikom Chevy Chaseom (1983), kde stvárnila krásku z Ferrari (komédie sa vysielali aj u nás, starí známi Griswoldovci – Prázdniny v Amerike). Neskôr, s väčšími časovými odmlkami, si zahrala ešte v niekoľkých snímkach.

Okrem toho sa mihla v mnohých seriáloch, televíznych programoch, istý čas mala na CNN vlastnú šou.

V roku 1983 jej vyšla kniha o kráse a zdraví, ktorú sama napísala aj ilustrovala. Ako inak, okamžite sa stala bestsellerom.

V roku 1990 bola jednou z troch modeliek (spolu s Beverly Johnson a Cheryl Tiegs), podľa ktorých firma Matchbox Toys vyrobila bábiky pod názvom Real Model Collection.

Okrem toho si zahrala aj v hudobných klipoch (medzi inými aj vo videách hudobníka Billyho Joela, jedného zo svojich manželov).

Tiež sa podieľala na výrobe bižutérie, nechýba ani vlastný parfém.

Je niečo, čo táto žena nestihla?

Aktívna babička

Akurát, že stále na babku vôbec nevyzerá. Ani sa tak nespráva.

Rôzne časopisy v rôznych rebríčkoch najkrajších a najvpyvnejších ľudí ju zaradili a neustále zaradzujú na popredné miesta. V roku 2012 sa napríklad podľa Daily Mail dostala na 3. miesto v dvadsiatke najbohatších modeliek sveta.

Brinkley sa nezastaví pred ničím, veď prečo aj, keď jej všetko vychádza?

Zaujíma sa o šport, politiku (podporuje demokratov).

Cudzia jej nie je ani charita.

Len tie manželstvá, ako mnohým iným slávnym kráskam, akosi nevyšli. Za sebou má štyri manželské skrachovania a tri deti (každé s iným mužom).

Ale uznajte, kto by s ňou dokázal udržať krok?

Zdroj: biography.com

Foto: abcnewsradioonline.com, forum.bodybuilding.com 

About the author