Čo nás čaká v móde tento rok?

  • 11. januára 2015
  • 0 Comment
  • 416 Views
  • 0 Like
  •  Share

Hoci sme iba na začiatku roka a vonku to ešte na ľahký odev nevyzerá, môžeme aspoň nakuknúť, čo nám nadchádzajúca jarná a letná sezóna 2015 prinesie. Aké farby budú panovať týmto ročným obdobiam? V prípade, že s obľubou sledujete najnovšie trendy a navštevujete predajne oblečenia, tento článok by ste nemali prehliadnuť.

Aké farby zvoliť?

Farbou roku 2015 sa stala marsala. Vychádza z červeného vína a je to odtieň sýtočervenej farby. Odtiene na každý rok vyhlasuje spoločnosť Pantone. Podľa nedávno uskutočnených fashion weekov v Paríži sa však za hit jarnej a letnej sezóny považujú farby ako žltá, modrá a biela. Slnečná farba je optimistická, vyvolá pocit dobrej nálady, dodá človeku energiu a rozžiari mu deň. Kombináciu čiernej a bielej tento rok vystrieda svetlejšia verzia, a to modrá a biela. Oblečenie tak získa o niečo menej formálnosti a viac mladíckeho štýlu. Ak takéto farby u Vás chýbajú, stačí Vám jeden klik a dostanete sa na jednoduchý vyhľadávač oblečenia, predajní a eshopov s vkusnou ponukou. Nech sa páči, urobiť tak môžete aj na tomto odkaze mojeoblecenie.sk. Nájdete tu jednotlivé predajne oblečenia a filter Vám pomôže s vyhľadávaním pomocou pohlavia, druhu alebo ročného obdobia. Potom už stačí len vybrať si.

Vzory

Ťažkopádne štvorcové vzory vystriedajú jemné malé štvorčeky. Tento vzor je známy pod názvom gingham vďaka Bridget Bardot, ktorá bola jeho propagátorkou. Námornícke jemné pásiky vystriedajú širšie pásy, ktorých farebné zladenie môže byť ľubovoľné, rovnako ako ich usporiadanie. Žiadne prísne pravidlá, jednoducho je čas nechať priestor kreativite.

Strihy

Ak ste si obľúbili úzke džínsové strihy, tento rok ich budete nosiť menej často. Vystriedajú ich širšie strihy. Zelená vojenská farba a vojenské prvky oblečenia sa udržali a aj v tomto roku budú mať v móde svoje miesto. Dominujú aj odhalené ramená a asymetrické strihy na tričkách, blúzkach alebo šatách.

1

Golieriky

Malé golieriky a lemy na rukávoch známe z polo tričiek, ktoré spadajú skôr do športového štýlu, sa objavia i na svetríkoch a košeliach.

Máme sa teda na čo tešiť. Vkusné oblečenie online Vám môže ušetriť čas, a preto sa stáva dnes také obľúbené. No pokiaľ radšej osobne navštevujte obchodíky a butiky, spomínaný vyhľadávač i v tomto prípade dobre poslúži. Veríme, že svoj šatník už čoskoro doplníte o pár moderných kúskov, ktoré ulahodia Vášmu vkusu.

Zdroj: atlas.sk

Foto: © [dmitriusyakovlev] / Dollar Photo Club

About the author