Cybill Shepherd – supermodelka komičkou

Cybill Shepherd, obzvlášť jej tvár, nie je ani slovenskému divákovi neznáma. No asi málokto vie, že sympatická herečka, ktorá hviezdila (a stále hrá, napríklad v seriáli Hriešny zoznam) najmä v amerických seriáloch, bola najprv veľmi úspešnou modelkou.

Začiatok kariéry – supermodelka

Cybill Shepherd sa narodila 18. februára 1950 v Memphise, štát Tennessee. Od mladého veku sa jej páčilo pútať pozornosť a oslňovať svojou peknou tváričkou, preto sa už ako 16-ročná prihlásila do súťaže krásy „Teen Memphis“, ktorú aj vyhrala. O dva roky neskôr zvíťazila opäť.

Potom, ako si ju všimli správni ľudia, sa jej modelingová dráha úspešne naštartovala. Koncom šesťdesiatych a začiatkom sedemdesiatych rokov už bola taká vyhľadávaná, že iba ťažko by ste hľadali módny magazín alebo časopis pre mladých, ktorého obálku by táto hviezda nezdobila.

Cybill bola obzvlášť obľúbená najmä v magazíne Glamour, ktorého titulky okupovala pravidelne v rokoch 1969-1971.

A vďaka jej tváričke zdobiacej spomínaný časopis si ju všimol aj filmový režisér.

Pokračovala herectvom

Zaujala v obchode, kde bol kultový režisér aj so svojou manželkou. Reč je o Petrovi Bogdanovi, ktorý keď ju zbadal stojac v rade pri pokladni, hneď vraj vedel, že to je jeho Jacy do The Last Picture Show.

Najviac sa však do pamäte divákov po celom svete zapísala seriálom Moonlighting, kde hrala po boku Bruce Willisa, vtedy tiež na začiatku kariéry. Dokonca sa podieľala na výbere herca, ktorý bude v seriáli jej partnerom. Výber očividne vyšiel, s Brucom si sadli, obom to naštartovalo kariéru, ba seriál získal aj významné ocenenia (Zlaté glóbusy).

Okrem tohto úspešného seriálu, ktorý sa vysielal štyri sezóny, sa Cybill blisla vo filme Taxikár (réžia Martin Scorsese; hrala tu s Robertom de Nirom), v snímke Woodyho Allena Alice a o mnoho neskôr v komediálnom seriáli Cybill či vo filmoch o Marthe Stewartovej.

Zahrala si aj v menej úspešných a kvalitných snímkach, čo ju priviedlo do depresií, ktoré riešila alkoholom.

Ani v manželskom živote sa jej príliš nedarilo, má za sebou dva neúspešné zväzky.

Speváčka, autorka a aktivistka

V roku 2000 vyšla Shepherd autobiografia, ktorá sa okamžite stala bestsellerom (bola to najpredávanejšia autobiografia dovtedy vôbec).

Okrem toho je známa aj skvelým spevom.

Tiež sa aktívne vyjadruje k politickému dianiu v Spojených štátoch amerických. Otvorene a nahlas hovorí o právach homosexuálov, aj o práve ženy na potrat a iných kontroverzných témach.

Čo sa osobného života týka, v súčasnosti je táto stále aktívna a šarmantná multifunkčná žena zasnúbená s priateľom Andrejom Nikolajevičom.

Cybill

Zdroj: memphisflyer.com

Foto: filmvz.com, womansday.com.au

About the author