Dievča z plagátu – Cheryl Tiegs

Dokonalá blondínka si v 70. rokoch podmanila celý svet, minimálne jeho mužskú časť určite. V Spojených štátoch amerických snáď nebolo muža, ktorý by nemal jej plagát zavesený na stene.

Často býva označovaná za prvú supermodelku. Na svojom konte má celosvetové kampane, objavila sa na obálkach najznámejších časopisov, pamätnými sa stali najmä tie pre Sports Illustrated SwimsuitTIME.

Prirodzený sexepíl

Cheryl, dnes takmer 67-ročná dáma v rokoch, bola zrodená pre fotenie a predvádzanie.

Vysoké a štíhle telo, súmerná tvár s dokonalým úsmevom, blond vlasy a modré oči, toto je ona. 

Jednoducho americký ideál.

Narodila sa síce v Minnesote, no ako 5-ročná sa aj s rodinou presťahovala do Kalifornie.

Jej modelingová kariéra tak začala pre dievča z pláže, akým bola, úplne prirodzene, a teda pózovaním v plavkách. Reklama sa následne objavila v časopise Seventeen.

V redakcii Glamour, po vzhliadnutí jej plavkových fotiek, ju okamžite, bez toho, aby sa s ňou osobne stretli, pozvali na fotenie. Výsledkom bola Cheryl na obálke Glamouru.

Nasledovali titulky pre Elle, Vogue, Harper´s Bazaar, TIME.

Najviac sa však do povedomia (a snov), najmä všetkých amerických mladíkov, dostala pózovaním v plavkách pre Sports Illustrated Swimsuit Issue.

Zavesená na stenách po celej Amerike

Nielenže ako prvá modelka sa objavila viackrát (presne štyrikrát) na titulke svetoznámeho plavkového magazínu, ale jej legendárna snímka v ružových plavkách sa stala kultovou, doslova symbolom pop kultúry rokov sedemdesiatych a snom všetkých mužov. Kto nemal jej plagát zavesený na stene, akoby ani nežil v tej dobe.

Cheryl bola bohyňou, novodobým sexsymbolom, vítaným osviežením so svojím telom skutočnej ženy a tvárou bábiky, najmä po experimentálnych šesťdesiatych rokoch, kedy modelky viac pripomínali nevyvinuté dievčatká pred pubertou než ozajstné ženy.

V roku 1979, o rok na to, podpísala historickú zmluvu na dva roky s Cover Girl kozmetikou a zinkasovala 1,5 milióna dolárov. Bol to najväčší kontrakt v histórií módy.

Cheryl Tiegs bola natoľko obľúbená, že aj dávno po ukončení aktívnej kariéry modelky, v roku 2008, bola časopisom People zaradená medzi 50 najkrajších ľudí sveta.

Ešte v roku 2001 nabrala odvahu a zapózovala v plavkách na titulku, čím dokázala nabúrať vekové bariéry platiace v krutom svete módy.

Mimo modelingu

Cheryl sa za svoj život stihla venovať aj iným aktivitám. Dosť veľa cetovala, pravdaže aj v súvislosti s prácou modelky, no obzvlášť si obľúbila africkú Keňu, kam sa opätovne vracala. Okrem toho zabŕdla aj do hrania a podnikania. Podobne ako jej modelingové kolegyne, aj ona sa dala na obchodovanie. Spolupracovala na vývoji rady vlasových doplnkov pre Revlon a neskôr navrhla vlastnú kolekciu športového oblečenia.

Taktiež sa dosť angažuje ako aktivistka (zaujíma sa najmä o globálne otepľovanie a radí, ako žiť ekologickejšie).

Čo sa ľúbostneho života týka, tak i tu bola pomerne aktívna. Má za sebou štyri neúspešné manželstvá (jedným z jej manželov, druhým v poradí, bol známy fotograf Peter Beard), z ktorých vzišli tri deti a jej život sprevádzalo aj veľa ďalších neoficiálnych partnerstiev.

Cheryl po čase priznala, že v mladosti lietala zo vzťahu do vzťahu, čo sa jej na staré kolená vypomstilo.

Momentálne žije v Bel Air v Kalifornii.

Zdroj: askmen.com

Foto: mendaily.com

About the author