Dizajnové kúsky alebo klasika v svadobných obrúčkach?

Postupne sa všetky technológie posúvajú vpred a to platí aj v oblasti módy, doplnkov a konkrétne šperkov. Moderným sa stáva aj akási “recyklácia” šperkov, teda staré najmä zlaté šperky sa dávajú naspäť roztaviť, aby z nich vznikli moderné doplnky s našim vysneným dizajnom. Móda a tie najrôznejšie trendy neobišli ani sekciu zásnubných prsteňov alebo svadobných obrúčok, ktoré neodmysliteľne patria k svadobnému obradu. Je to jedna z mála hmotných spomienok, ktoré budete nosiť neustále pri sebe od tohto dňa a ktoré Vám budú mnohí v dobrom závidieť.

Majú dizajnové kúsky svoje miesto?

Mohlo by sa zdať, že pri takom šperku či všeobecne doplnku, akým sú svadobné obrúčky, hádam neexistuje móda či trend, ktorý ich postupne pretváral a menil. Ak sa však pozrieme na terajšie svadobné obrúčky a na obrúčky, ktoré nosili naši rodičia a ich rodičia, je tu vidieť značný pokrok. Svadobné obrúčky podliehajú novým trendom a je vidieť, ako ich mení aj celková kultúra a rôzne smery. V podstate tu neexistujú takmer žiadne pravidlá, aj keď v minulosti by ste počuli vždy len o jednoduchosti. Súčasnosť nám však skôr ukazuje svadobné obrúčky viac extravagantné a viac pútavé svojim dizajnom, použitými kovmi či celkovým vzhľadom. “Obyčajné” svadobné obrúčky si už vyberá len veľmi málo párov a jednotlivé klenotníctva potvrdzujú, že dopyt po neobyčajných obrúčkach neustále rastie.

224111308Viete si ich vybrať?

 

Ak ešte len stojíte pred rozhodnutím, aké svadobné obrúčky si kúpiť, pripravte si na to dostatok času. Na trhu je ich skutočne neúrekom a ak nemáte jasnú predstavu už na začiatku, pokojne môžete či už na internete alebo priamo v klenotníctvach stráviť aj desiatky hodín. Často výber svadobných obrúčok je však jednoduchší v porovnaní so snubými prsteňmi, keďže spomenuté zásnubné prstene vyberá sám snúbenec a to je pre mnohých mužov často “trvdý oriešok”.

About the author