Dobrá imunita je dôležitá nielen pre zdravie, ale aj pre krásu

O imunite hovoríme posledný rok častejšie než doposiaľ. Dôvodom je koronavírusová pandémia. Ale nielen z tohoto dôvodu musíme našu imunitu budovať. Je dôležitá aj pre náš vzhľad. Zhoršená imunita je príčinou mnohých problémov, ktoré negatívne ovplyvnia nielen naše zdravie, ale aj krásu. Zhoršená imunita môže viesť k akné, k ďalším problémom s pleťou, k vypadávaniu vlasou, aj k zhoršeniu vzhľadu našich nechtov.

Čo pomáha imunite? Imunitu ovplyvňuje mnoho faktorov, ale obecne sa dá povedať, že z toho, čo môžeme cielene ovplyvniť, je to výživa, pohyb, otužilosť a životný štýl obecne. Znie to síce veľmi podobne, ako keď dostanete rady ohľadne chudnutia, ale obecne je to vlastne veľmi podobné.

Posilnite svoju imunitu správnymi vitamínmi a minerálmi

Prísun vitamínov a minerálov je skutočne dôležitým. Bohužiaľ zelenina a ovocie z obchodov ich neobsahuje toľko, koľko deklarujú staré tabuľky. Podľa rôznych vedeckých štúdií ich množstvo radikálne pokleslo. Dôvodom je zmena poľnohospodárskych technológií. Tradičný problém je napríklad v nedostatok horčíku v populácii. Tento minerál, kedysi hojný v strave, takmer zmizol. Preto je lepšie tie najdôležitejšie vitamíny a minerály pre imunitu doplňovať v podobe kvalitných doplnkov stravy.

Nielen v zime, ale často už aj v lete, trpíme nedostatkom vitamínu D, presnejšie vitamínu D3. Začali sme sa schovávať pred slniečkom. Bojíme sa rakoviny aj pigmentových škvŕn. Naše oblečenie je z materiálov, ktoré odrážajú UV žiarenie. Na tvár si natierame krémy s UV ochranou. Pritom z bežnej stravy nedokážeme telu dať toľko D vitamínu, koľko ho potrebuje. Jeho deficit môžete byť spúšťačom mnohých ochorení. Podporte imunitu vhodným doplnkom stravy. Vitamín D3 v kvalitnej podobe, a pritom ako lacný produkt, kúpite v e-shope Greenline.sk. Vyrába ho česká spoločnosť Naturvita a na Slovensko ho distribuuje Happytrade.sk.

Čo ešte na imunitu? Určite zinok. Ten je odporúčaný i na podporu kvality vlasov, nechtov a pleti. Zaujímavú kombináciu prospešných látok ponúka ďalší produkt od Naturvita: Reishi + zinok a vitamín C.

Skúste byť otužilejší a hýbte sa

Uberte doma teplotu na 20 °C, v noci kľudne až na 15 °C. Skúste sem tam chladnejšiu sprchu, alebo sa vráťte k starému dobrému umývaniu tváre studenou vodou.

Nezabudnite športovať ani v zime. Nemusíte do posilňovne, ani do bazénu. Každý deň si ale naplánujte dlhšiu a svižnejšou prechádzku. Dostanete sa do kondície, stanete sa otužilejšími chladu, a taktiež vyplavíte stres.

TIP: A čo ešte robiť pre krásu? Vyskúšajte Biosil pre krásne vlasy, kožu a nechty.

About the author