Dokonalý make up na fotenie

Techniky dokonalého líčenia na fotenie by ste mali ovládať najmä v tomto ročnom období, keď Vás čakajú svadby, stretávky a rôzne párty. Nikdy neviete, kde striehne fotograf. Preto tu pre Vás máme pripravených niekoľko tipov, ako na každej fotke vyzerať sviežo a prirodzene.

1. Očistite si pleť a použite hydratačný krém

Určite nikto z nás netúži vyzerať na fotografiách staro, sucho a vráskavo. Nehovoriac už o drobných nečistotách. Ak chcete nanášať make up, vždy si pleť očistite a hydratujte ju. Zabránite tak uhniezdeniu baktérií a Vaša pleť získa sviežosť. 

2. Žiadne opaľovacie krémy!

Prípravky s ochranným faktorom proti slnečným lúčom sú pred fotením nanajvýš nevhodné, pokiaľ nechcete vyzerať „vyschnuto“. Vyhnúť by ste sa mali dokonca aj svojmu dennému krému, ak obsahuje ochranný faktor.

3. Zjednoťte tón pleti

Pozor! Tento krok je veľmi dôležitý, pretože ak nesprávne odhadnete tón Vašej pleti, na fotkách to môže vyzerať veľmi nelichotivo. Už len o jeden stupeň svetlejší make up môže spôsobiť to, že na fotkách budete pôsobiť až príliš bledo. Snažte sa vyberať tak, aby ste vyzerali prirodzene v skutočnosti, ale aj na fotkách! Ak si neviete dať rady sama, navštívte profesionála a on Vám isto dobre poradí.

4. Púder, púder, púder

Jedna z vecí, čo na svojej fotke vidieť určite nechcete je lesknúca sa tvár. Aby ste sa tomu vyhli, aplikujte na tvár zmatňujúci púder, ktorý sa popasuje s lesknúcimi sa časťami. Okrem toho majte pri sebe utierky, ktorými absorbujete prebytočný maz počas dňa.

5. Používajte bielu ceruzku

Mnohé dámy si neuvedomujú, akou pomôckou je biela ceruzka aplikovaná na vnútorný okraj oka. Nielenže potláča unavený vzhľad Vašich očí, ale ich aj opticky zväčšuje. Na vonkajší okraj oka alebo viečko môžete použiť kontúrovaciu ceruzku ako inokedy.

6. Odvážne farby!

Ste mladá a odvážna, tak prečo nepoužiť aj výraznejšie farby? Samozrejme, nepreháňajte to, aby ste nevyzerali ako z cirkusu. No so zýraznenými lícami a perami môžete svojmu výrazu dodať trochu dramatickejší vzhľad. Navyše, blesk fotoaparátov môže trošku vytiahnuť farby, takže báť sa nemusíte.

7. Nemusíte sa príliš ligotať

Ak sa chystáte na fotenie, je lepšie vyberať si matné odtiene. Pokojne môžete použiť jemný lesk s trblietkami alebo očné tiene, no nepreháňajte to, aby ste nakoniec nevyzerali ako disco guľa.

8. Zvýraznite si obočie

Pekne tvarované obočie rámuje Vaše oči, tak si ho pomocou jemnej ceruzky alebo tieňov na obočie zvýraznite. Nekreslite si však nové obočie! Stačí zvýrazniť, prípadne vyplniť prázdne miesta.

9. Okontúrujte si oči

Posledným, no veľmi dôležitým krokom pred fotením sú oči. Vyberte si matný odtieň slivkovej, hnedej alebo neutrálnej farby, ktorá je tmavšia, ako použitý očný tieň. Takto dosiahnete to, že sa oči na Vašej tvári nestratia a každý na ne zaostrí.

Všetci majú fotky, ktoré by najradšej spálili, či už kvôli zlému líčeniu, uhlu, z ktorého bola fotka robená alebo nesprávnemu nasvieteniu. No s týmito radami budete na fotkách vyzerať prirodzene a krásne vždy. Pamätajte však na to najdôležitejšie pravidlo: Menej je vždy viac!

Zdroj: makeup.allwomenstalk.com

Fotoimg.allw.mn

About the author