EFEKTÍVNE POSILŇOVANIE V DOMÁCOM PROSTREDÍ

Prezradíme vám, čo budete potrebovať k tomu, aby ste sa posilňovaniu mohli venovať aj u vás doma. Dozviete sa tiež, z čoho možno vychádzať pri voľbe vhodných strojov a kde si ich môžete zakúpiť.

Na ktoré partie sa pri posilňovaní chcete zamerať?

Základom každého posilňovania, či už v domácnosti alebo v profesionálnom fitness centre, je samozrejme správne zvolený posilňovací stroj. Pri jeho výbere môžete vychádzať z toho, či máte záujem precvičiť si jednotlivé partie, akými sú napríklad brucho, nohy prípadne chrbát alebo dávate naopak prednosť multifunkčným strojom, ktoré v sebe spájajú viaceré prvky a s ich pomocou tak môžete precvičovať svalstvo celého tela.

V prípade, že plánujete vašu pozornosť počas cvičenia zamerať na brucho, našim odporúčaním je pre vás lavička na cvičenie, ktorá je špeciálne určená pre precvičovanie horných partií. Klasikou sú v tomto smere hlavne bench lavice, na ktorých si pevný hrudník vytvoríte aj prostredníctvom používania činiek, kladky alebo zakopávania. Nastaviteľné lavice sú značne univerzálne a popri jednoručných činkách sa na nich dá cvičiť aj so vzpieračskými tyčami. Kým niektorí používatelia dávajú prednosť šikmým laviciam, iní preferujú rovné lavice, ktoré môžu aj plniť úlohu lavičky pod činkou. Lavica leg press slúži na posilnenie stehien a lýtok, so scottovou lavicou sa dajú precvičovať bicepsy a lavice z kategórie hyperextenzie sú v neposlednom rade vhodné pre posilňovanie brušných a chrbtových svalov.

Kde nájdete fitness stroje pre každého

Popisované posilňovacie stroje si môžete zadovážiť priamo u ich výrobcu, ktorým je spoločnosť inSPORTline dodržiavajúca v rámci svojej produkcie najvyššie požadované štandardy kvality a bezpečnosti. Na jednotlivé ponúkané stroje platí záručná doba v rozsahu desiatich rokov, doprava k vám domov zadarmo a v prípade záujmu si ich môžete zakúpiť aj na splátky. Dostupné sú tak cez internetový obchod, ako aj vo firemných predajniach v mestách Bratislava, Košice a Trenčín, pričom v momente vašej voľby si môžete nechať poradiť od skúsených odborníkov.

About the author