Elle Macpherson – najkrajšie telo modelingu

Dlhonohá kráska z Austrálie už dávno dokázala, že za jej peknou tváričkou a dokonalým telom sa skrýva viac, omnoho viac než by sme čakali. Z bývalej supermodelky je dnes najmä veľmi úspešná podnikateľka, producentka a milujúca mama.

A stále ohromujúca kočka.

Začiatky

Cesta za slávou začala u Elle 29. marca 1964 v Sydney. Narodila sa do veľkej rodiny ako Eleanor Nancy Gow a bola najstaršou zo štyroch detí. Keď mala desať rokov, rodičia sa rozviedli. Elle sa aj s matkou a jej novým manželom presťahovala. Pri zápise do novej školy bolo omylom použité meno jej nevlastného otca, ktoré si už ponechala.

Otčim jej bol vzorom aj v budúcej kariére. V 17-tich ho chcela nasledovať v štúdiu práva, predtým si však odbehla do New Yorku privyrobiť. Ako inak, modelingom.

Avšak jej kariéra modelky sa rozbehla viac než predpokladala. V roku 1982 sa objavila v televíznej reklame na Tab Colu, kde si zahrala „austrálske dievča od vedľa“.

Ako začali prichádzať ďalšie lukratívne ponuky, na štúdium neostal čas.

„The Body“

Elle Macpherson sa preslávila mnohými titulkami a kampaňami. Všetkým však najviac utkvela v pamäti jej prezývka „Telo (The Body)“, ktorú dostala vďaka rekordnému počtu tituliek v plavkách.

Elle Macpherson

Najmä v ELLE bola obľúbená (šesť rokov za sebou bola v každom jednom vydaní), ako 21-ročná si dokonca vzala kreatívneho riaditeľa magazínu, Gillesa Bensimona.

Žiarila však aj na iných titulkách – Cosmopolitan, Vogue, Harper´s Bazaar, Playboy.

Skutočnou hviezdou sa stala, keď ju dal na obálku magazín TIME s nadpisom „The Big Elle“.

Potom prišli rekordy.

Päťkrát sa stala hviezdou titulky Sports Illustrated (ich najprestížnejšie plavkové vydanie), z toho 3 roky po sebe (1986-88), potom ešte raz v roku 1994 a naposledy v roku 2006.

Popularita tejto ženy bola taká veľká, že jej austrálska vláda ponúkala miesto neoficiálneho veľvyslanca (v turistickom odvetví) a v londýnskom múzeu Madame Tussaud´s má svoju voskovú podobizeň.

Patrila medzi úplnú špičku, ktorá na prelome 80. a 90. rokov vládla modelingu. Spolu s ostatnými supermodelkami (Cindy Crawford, Naomi Campbell, Linda Evangelista, Pavlína Pořizková, Tatjana Patitz a Christy Turlington) žiarili na mólach, v časopisoch i televízii.

Nie nadarmo sa tomuto obdobiu hovorí „zlatý vek supermodeliek“.

Zo supermodelky skvelá obchodníčka

Pod prezývkou „The Body“, ktorá sa osvedčila aj v obchodnom biznise, začala Macpherson produkovať vlastné kalendáre, videokazety s cvičením a skrášľovacie kozmetické prostriedky.

Táto obchodná značka sa mimoriadne uchytila a neustále napreduje.

Elle sa ujala aj ako herečka, mohli ste ju vidieť v snímke Sirény, kde hrala s Hughom Grantom, vo Woody Allenovej Alice alebo v komerčne úspešnom trháku Batman a Robin.

Tiež sa objavila v známych seriáloch, aj v Priateľoch napríklad.

Elle Macpherson je dodnes nezastaviteľná a popritom vyzerá stále neuveriteľne.

Za svoje obchodné zručnosti získala množstvo ocenení a rovnako je úspešnou producentkou, no ani modelingu sa nevyhýba a na každej „fashion show“, kde sa zjaví, je jednou z najväčších hviezd.

Okrem toho je veľvyslankyňou UNICEF a iných dobročinných združení.

Keď nepracuje, venuje sa svojim dvom deťom (žijú striedavo vo Veľkej Británii a na Floride) a manželovi, miliardárovi Jeffreymu Sofferovi.

Zdroj: en.wikipedia.org, csfd.cz

Foto: news.com.au, leaderforbusiness.com

About the author