ESTA Visa – šikovné riešenie pred vycestovaním do USA

Amerika, krajina neobmedzených možnosti, prísľub nového života, dobrodružstvo či príležitosť. Mnohí z nás o nej iba snívajú, iní sa tam rozhodli reálne vyraziť. A práve pre tých je tu agentúra ESTA Visa, ktorá dokáže pomôcť s vybavením potrebného povolenia. K pobytu v Spojených štátov totiž potrebujete vyplnený a schválený formulár ESTA, pričom nezáleží na tom, či cestujete ako turista, obchodný cestujúci alebo cez USA iba prechádzate. Nevzniká Vám ale povinnosť žiadať o oficiálne víza do Ameriky. O povolenie musíte požiadať online ešte pred nastúpením do lietadla. Potom ho predložíte v cieľovom mieste a je to. Váš pobyt na americkom území však nesmie byť dlhší ako 90 dní.

Autorizovaný systém zameraný na určenie spôsobilosti

V prípade, že chcete navštíviť spojené štáty na dobu kratšiu ako tri mesiace, k čomu viete doložiť aj zakúpenú spiatočnú letenku (prestupný lístok), ste občanom alebo štátnym príslušníkom oprávnenej krajiny pre ESTA bezvízový program, nemusíte žiadať na veľvyslanectve o USA víza. ESTA sa považuje za autorizovaný systém, vďaka ktorému sa určuje spôsobilosť občanov vstúpiť do krajín za „Veľkou mlákou“. V podstate ide o americký vládny program, ktorý je riedený Ministerstvom vnútra USA a jeho účelom je detekčná kontrola pasažierov skôr, ako dostanú povolenie na vstup do krajiny. Žiadať o povolenie ESTA USA online je povinná od 12. januára 2009. Asi netreba zdôrazňovať, čo je príčinou, keďže bezpečnosť tejto krajiny bola viackrát ohrozená. Keď si budete vybavovať povolenie, musíte mať platný biometrický cestovný pas. ESTA žiadosti nie je možné vybaviť inak ako cez internet a jeho správu má na starosti výlučne Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. Po schválení je povolenie platné dva roky, respektíve do skončenia platnosti cestovného pasu.

Čo áno a čo radšej nie?

Povolenie pre vstup do USA si môže vybaviť iba občan štátu, ktorý je plnohodnotným členom bezvízového programu. Ďalšou podmienkou je, že sa neplánuje dlhodobo zdržiavať v krajine, má platný cestovný pas a použil námornú (leteckú) spoločnosť, ktorá je vláde USA dobre známa. Okrem toho sa musí vedieť preukázať platným spiatočným (prestupným) lístkom, ktorého platnosť nekončí v susedstve USA (výnimkou je iba situácia, ak tu má žiadateľ trvalý pobyt). Pokiaľ plánujete spoznávať kultúru a zvyklosti jednotlivých amerických štátov, turistické víza do USA nie sú nutné, stačí Vám ESTA povolenie. Podobné je to i v prípade krátkodobej pracovnej cesty. Po vstupe do USA sa pripravte na rutinnú colnú kontrolu, ktorá rozhodne o Vašom vstupe do krajiny. Treba ale zdôrazniť, že hoci je vyplnený ESTA formulár povinný, následné povolenie negarantuje, že Vás do krajiny skutočne vpustia. Ak Vám bude žiadosť odmietnutá, môžete o cestovné víza do USA žiadať na konzulárnom úrade. Majte ale neustále na pamäti, že všetky uvedené údaje vo formulári musia byť pravdivé a presné. Ak by kompetentná osoba nadobudla pocit, že niečo nesedí, schválenie môže byť okamžite zrušené. Určite chápete, že úmyselné poskytovanie falošných údajov bude mať v tomto prípade vážnu odozvu. Nikto by asi nechcel, aby sa jeho dovolenka USA takto skomplikovala, preto buďte radšej ihneď na začiatku čestný a jednajte seriózne.

Profesionálna vízová agentúra ESTA Visa je tu pre Vás. Súčasťou jej služieb je aj 100% garancia vrátenia peňazí v prípade, že bude Vaša žiadosť zamietnutá, osobná nonstop asistencia, aktuálna validácia dát a rozsiahla dokumentácia v PDF formáte. Ak máte záujem o expresné získanie povolenia, k dispozícií je rýchla služba (hotová do 5 minút). Bonusom je cestovný sprievodca veľvyslanectvom a konzulátom, ako aj tipy na cestovanie, ktoré pripravili americké letecké spoločnosti. Teraz už viete, ako cestovať do Ameriky bez starosti. Prajeme príjemnú cestu!

Zdroj: estavisa.sk

Foto: © [terryleewhite] / Dollar Photo Club

About the author