Eva Herzigová – dievča Wonderbra

Najznámejšia Češka, ktorá svojho času okúzľovala len v podprsenke na billboardoch po celom svete.

Stále aktívna, extrémne štíhla, Marylin Monroe východu– Eva Herzigová.

Začiatky

Eva, podobne ako jej rovesníčky (Peštová, Maxová, Sklenaříková), sa narodila do doby, ktorá našim neopozeraným kráskam priala.

Dievča z Litvínova narodené 10. marca 1973 rozbehlo modelingovú kariéru, keď zvíťazilo v súťaži krásy, ktorú usporiadala francúzska agentúra Metropolitan Models v Prahe, vďaka čomu hneď odcestovala do Paríža.

Písal sa revolučný rok 1989 a Eva veru nestrácala čas.

V meste módy sa jej kariéra úspešne rozbiehala, ale skutočný zlom nastal podpisom zmluvy s firmou Triumph. Práve predvádzanie a fotenie exkluzívnej podprsenky Wonderbra z ich dielne z nej spravilo hviezdu prvej veľkosti.

Billboard s Evou v sexy prádielku z roku 1994 so sloganom Hello Boys je považovaný za jeden z najlepších v histórii reklamy (v hlasovaní mnohých rebríčkoch skončil na popredných miestach).

V roku 2011 bol zvolený za najikonickejšiu vonkajšiu reklamu za posledné polstoročie.

Eva

Úspechy pokračujú

Prišla spolupráca s Victoria´s Secret, fotenie pre Sports Illustrated, kampane Calvin Klein, Versace, Hugo Boss, titulky najprestížnejších magazínov – ELLE, Harper´s Bazaar, Vogue, Amica, Playboy.

V roku 2000 kvôli reklame pre Calvina Kleina radikálne zmenila vzhľad a z blondíny sa stala brunetka.

S maloobchodom La Senza sa potom v roku 2003 súdila, zažalovali ju za nedodržanie zmluvy a vyžadovali od nej finančnú náhradu vo výške 36.000 dolárov. To všetko pre jej skrátený účes, na ktorom sa podľa dotknutej strany nedohodli.

Inak sa na nedostatok príležitostí a lukratívnych ponúk nemohla sťažovať, len reči o tom, že trpí anorexiou a užíva kokaín jej trochu poškodili povesť.

Súkromie, film, charita

Všestranná Eva skúsila aj herectvo. V roku 1995 debutovala vo filme Strážni anjeli po boku Gérarda Depardieua. Na konte má viacero snímok, napríklad aj s Andym Garciom Modigliani.

Nezabúda ani na slabších a menej šťastných, spolu s kolegyňou a priateľkou Terezou Maxovou pripravujú rôzne charitatívne akcie zamerané na pomoc deťom (kvôli tomu sa aj z času na čas objaví v rodnom Česku).

Inak svoj život trávi najmä v Londýne, s partnerom, turínskym podnikateľom Gregoriom Marsiajom a ich troma synmi.

Pred ním bola krátko vydatá za bubenníka kapely Bon Jovi, Tica Torresa (1996-1998).

Medzi jej exlásky patrí aj superhviezda a milovník modeliek Leo DiCaprio.

Eva Herzigova dnes

Zdroj: en.wikipedia.org, cs.wikipedia.org, celebwiki.blesk.cz

Foto: rootfun.net, huffingtonpost.com, revue.idnes.cz

About the author