Frederique van der Wal – holandská hviezda

Frederique van der Wal (známa i pod familiárnym menom Frederique) sa preslávila ako ďalšia z priekopníckych anjelikov Victoria´s Secret. Okrem iného sa ukázala ako schopná podnikateľka a zahrala si aj v niekoľkých pozoruhodných filmoch.

Možno sa Vám hneď nevybaví jej meno, ale na jej tvár len tak ľahko nezabudnete.

Začiatky

Frederique sa narodila v roku 1967 v Haagu.

V rodnom Holandsku sa jej ani nesnívalo o kariére modelky, od mlada tvrdlo pracovala, aj ako výpomoc v kuchyni, až kým sa nezúčastnila súťaže Elite Look of the Year, ktorú vyhrala. Nasledovala medzinárodná súťaž na Maurícii, ktorú vyhrala tiež.

Potom už nemohla ignorovať svoju krásu a dohodla sa s agentúrou Elite Model Management, že ju budú zastupovať.

Zodpovedne však najprv doštudovala a až po dosiahnutí plnoletosti sa presťahovala za kariérou do New Yorku.

Úspechy sa dostavili veľmi rýchlo. Známa je jej titulná fotka od veľkého Francesca Scavulla pre Cosmopolitan. Jej tvár i dokonalé krivky zdobili i stránky Vogue, Glamour, Harper´s Bazaar, Madamoiselle, Forbes, InStyle.

Vrchol

Skutočnou modelingovou hviezdou sa však stala vďaka kampani pre Revlon, kde ju fotil iný velikán – Richard Avedon, reklame pre Guess, no najmä vďaka dlhoročnej spolupráci s Victoria´s Secret, ktorá jej priniesla obrovské uznanie a celonárodnú popularitu.

Napriek zaradeniu sa medzi vyhľadávané modelky prelomu rokov osemdesiatych a deväťdesiatych, Frederique mala vyššie ambície.

Skúsila herectvo i podnikanie a musíme povedať, že vcelku úspešne.

Mimo módy

Objavila sa v známom filme Wild Wild West či v Allenovej snímke Celebrity.

Okrem toho skúsila tiež divadlo, bola hosťom mnohých televáznych šou (vyspovedala ju Oprah  i David Letterman), sama sa podieľala na tvorbe i moderovaní relácií zameraných predovšetkým na módu a štýl.

Taktiež podniká, svoje meno prepožičala líni spodnej bielizne, pyžám, plaviek či kúpeľnovým doplnkom.

K tomu sa pridali kalendáre s jej podobizňou, tréningové videá a vlastný parfém.

Z toho všetkého, vrámci licenčných zmlúv, má slušný zárobok a za svoje obchodnícke zručnosti pozbierala aj nejaké ocenenia.

Súkromie

Keď má aktívna Frederique chvíľu čas, rada číta, navštevuje umelecké galérie, lyžuje a venuje sa jedinej dcére, ktorú má so scenáristom Nicholasom Kleinom.

Frederique

Zdroj: askmen.com, en.wikipedia.org

Foto: veronicamagazine.nl, vroomgirls.com

About the author