Lauren Hutton – nedokonalá kráska

Povestná medzierka medzi zubami, nespútaná energia a sexepíl, ktorý z nej doslova sálal (a sála dodnes, hoci minulý rok oslávila už 70. narodeniny), zaistili Lauren Hutton modelingové prvenstvá, o akých iné modelky ani len nesnívajú.

Dodnes hviezdi vo svete módy a biznisu ako odporkyňa plastických operácií a zástankyňa prirodzeného starnutia, čoho je sama najkrajším príkladom.

Nový vietor rokov šesťdesiatych

Dievča narodené v Južnej Karolíne a žijúce na Floride, ktoré sa za svojimi snami presťahovalo do centra diania, do New Yorku, prekypovalo v avantgardných 60. rokoch niečím novým, osviežujúcim, čo iným modelkám tej doby chýbalo.

Všimli si to aj Fordovci, ktorí 20-ročnú Lauren objavili. Odporučili jej ale dať si opraviť jednu nedokonalosť, medzierku medzi prednými zubami, čo Lauren prezrieravo a veľmi múdro odmietla. Stalo sa to totiž jej špecifickou značkou.

V roku 1966 si ju všimli vo Vogue, čím sa začal jeden dlhoročný a veľmi plodný vzťah.

Lauren Hutton sa objavila na viac než 25 obálkach módnej biblie, okrem toho však získala aj iné prvenstvá.

Prvá skutočná supermodelka

Mnohé pred ňou i po nej sa tak síce titulovali, no až Lauren dala slovu supermodelka skutočný význam. Stalo sa tak nielen vďaka jej okupovaniu tituliek Vogue (od konca 60. rokoch a celé 70. roky až po súčasnosť), ale najmä pre významnú zmluvu, ktorú v roku 1974 podpísala s kozmetickým gigantom Revlon. Tí po jej nádhernej tvári a výhradných službách túžili až tak, že si ju zaistili výlučne pre seba, a to ohromujúcou sumou 1 milión dolárov.

V tej istej dobe začala aj jej herecká kariéra, tiež vcelku úspešná. Zahrala si v tituloch ako Kniha leva (1968), The Gambler (1974) či American gigolo (1980), kde v hlavnej úlohe zahviezdil sexidol Richard Gere.

Lauren modelka

Prišli aj pády

V roku 1980 sa Lauren Hutton prestalo dariť. Sľubne naštartovaná herecká dráha upadala a do toho sa ešte zamotali obrovské osobné problémy. Jej dlhoročný partner a manažér (Bob Williamson) totiž umrel na rakovinu a po jeho smrti sa ukázalo, že premárnil skoro celý modelkin majetok (vyše 13 miliónov dolárov).

Lauren Hutton sa znova ukázala ako bojovníčka a to, čo by iných zlomilo, ju len posilnilo a nakoplo k dalšej práci.

Stále úspešná

Napriek svojmu (na modelku pokročilému) veku sa v 90. rokoch vrátila k modelingu. Spolupracovala s množstvom prestížnych značiek a tými najlepšími návrhármi. K tomu prišli aj ponuky na početné televízne projekty (filmy, seriály, moderovanie).

Okrem šoubiznisu sa však Lauren vždy ochotne zapájala do charity a osvetových akcií mnohých organizícií, s ktorými spolupracuje až dodnes. Podporuje najmä staršie ženy, aj svojou vlastnou módnou kozmetickou značkou (vznikla v roku 2002 a dostupná je hlavne v USA), pretože je horlivou vyznávačkou pravej krásy a prirodzeného starnutia.

Je presvedčená o tom, že aj staršia žena môže byť príťažlivá, má na to dokonca právo a ona sama to jasne potvrdzuje.

Lauren Hutton

Zdroj: vogue.com, askmen.com 

Foto: dailymail.co.uk, fashioneditorialarchive.com

About the author