Najslávnejšie topánky sveta. Poznáte legendu, ktorá ich navrhla?

Asi každá dáma mala aspoň raz v živote obuté topánky na podpätkoch. Najikonickejšími lodičkami sú práve tie s červenou podrážkou. Viete, aký príbeh za nimi stojí a kto bol Christian Louboutin?

Sebavedomie pre ženy

Modely lodičiek od tohto francúzskeho návrhára sa vyznačujú predovšetkým extrémne vysokými podpätkami a žiarivo červenou podrážkou. Topánky ako také ho začali fascinovať už v 70. rokoch. Mal v úmysle vytvoriť niečo nové, niečo, čo by ženám pomohla cítiť sa sebavedomo a silno. A tak sa zrodili „louboutienky“.

Rebelantská mladosť

Slávny návrhár, tak ako väčšina slávnych osobností, sa rozhodol ignorovať školské vzdelanie. Už ako dieťa mal pocit, že do svojej rodiny tak úplne nezapadá. Začal mať pocit, že nie je tak celkom Francúz. Až neskôr, postupom času prišiel na to, že mal predsa len pravdu. Zistil, že je jeho matka mala aférku s mužom z Egypta. Počas tínedžerského veku pokračoval vo svojej rebélii a voľnomyšlienkárstve. Objavil sa v niekoľkých filmoch a pracoval v kabarete.

Inšpirácia a prvé úspechy

Práve tam si začal viac všímať dámsku obuv. Bol fascinovaný rôznymi kultúrami, a tak sa rozhodol navštíviť Egypt a nejaký čas pobudol aj v Indii, potom sa vrátil do Paríža. Podarilo sa mu zostaviť svoje prvé portfólio. Postupne zlepšoval svoju techniku a začal navrhovať pre značky ako Chanel alebo Yves Saint Laurent. Jeho prvou zákazníčkou bola monacká princezná Caroline.

Postupne sa medzi jeho klientelu zaradili známe speváčky, herečky či módne ikony. Medzi ne patrí napríklad aj Sarah Jessica Parker, Madonna či Tina Turner. Najvernejšou zákazníčkou je však spisovateľka Daniel Steelová, ktorá vlastní až šesťticíc párov jeho topánok.

V súčasnosti Christian Louboutin vlastní viac než 30 butikov po celom svete. Napríklad vo Francúzsku, Španielsku, Austrálii, Barzílii či Rusku a Turecku.

 

About the author