Nevyužívate bežecký pás? Robíte veľkú chybu

Vo svete športu a fitness máme k dispozícii veľké množstvo strojov a zariadení, na ktorých sa dá cvičiť každý deň. Je len na nás, ktoré si vyberieme, no bežecký pás je základom pre každý pohyb.

Čo všetko poskytuje?

Tento stroj určený na behanie je obľúbený po celom svete a to najmä preto, že beh je základom každého jedného športu. Či trénujete občasne alebo pravidelne, ku všetkému potrebujete kondíciu, najlepšie získanú pri behu. Práve beh je najprirodzenejším športovým pohybom človeka a preto ho dokáže využívať každý z nás. Využívajú ho nielen príležitostní športovci, ale aj profesionáli, ktorí by bez neho nedosahovali svoje výsledky. Možno si teraz poviete, že behať sa dá hocikde vonku, no nie vždy je na to vhodné počasie a nie vždy máme k dispozícii vhodný terén. Práve ten je rozhodujúci v otázke zdravia, pretože behaním po nekvalitnom alebo nesprávnom povrchu môžeme svojmu telu uškodiť viac, ako mu pomôžeme. Samozrejme, aj pri tomto sortimente máme k dispozícii obrovské množstvo modelov, ktoré sa líšia viacerými vlastnosťami. Nie je dobré pozerať len na cenu, ale najmä na kvalitu daného výrobku.

Dobrý bežecký pás má odolnú a kvalitnú konštrukciu, veľmi jednoduché ovládanie, prehľadný displej, základné programy, bezpečnostnú brzdu a väčšinou aj držiak na fľašu. Veľmi obľúbenou a pohodlnou funkciou je možnosť sklápania a kolieska, kedy sa dá zložiť v čase nepoužívania. Dôležitá je však aj veľkosť bežeckej plochy, pretože každý bežecký pás ju má inú. Pri výbere neprehliadnite ani možnosť nastavenia uhlu sklonu a odpruženie pre šetrenie kĺbov. Ak nepotrebujete nič špeciálne, úplne vám postačí prístroj merajúci rýchlosť, kilometre, čas, spálené kalórie a tep. Najmodernejšie stroje poskytujú aj prednastavené programy alebo možnosť prepojenia s tabletom, čo mnohí považujú už za samozrejmosť.

Prečo by sme ho mali využívať?

Bežecký pás nie je len rozmarom pre ľudí, ktorým sa nechce behať v prírode. Naopak, poskytuje niekoľko benefitov, ktoré ocení každý bežec. V prvom rade ide o bezpečnosť a spoľahlivosť, pretože sa dá využívať kedykoľvek si zmyslíte bez ohľadu na počasie a hodinu. Šanca na úraz je taktiež v porovnaní s behaním v exteriéri omnoho nižšia, pretože nemusíte dávať pozor na výmole alebo trasu. Sami si naplánujete záťaž a aj cestu, akú chcete prejsť bez toho, aby ste nad ňou rozmýšľali dopredu. Vďaka rôznym nastaveniam rýchlosti si volíte chôdzu, beh alebo šprint tak, ako vám to vyhovuje.

Efektivita tréningu je vysoká nielen pri sledovaní zabehnutých kilometrov, ale aj pri komunikácii s členmi domácnosti alebo pri pozeraní televízie. Ak nemáte čas na chodenie do fitka alebo na behanie vonku, stačí si bežecký pás rozložiť doma a tréning sa môže začať. Behaním nielen schudnete a naberiete kondíciu, ale aj vytvarujete svalstvo bez toho, aby ste potrebovali činky. Ak vás tento športový stroj oslovil a plánujete ho zakúpiť, pozrite si ponuku športového predajcu inSPORTline. Nájdete tam nielen bežecké pásy, ale aj stacionárne bicykle, ktoré sú tiež dobrou alternatívou na domáci tréning.

 

About the author