Oceľové šperky sú in: Prečo vlastne?

Niekto nedá dopustiť na zlato, iným zasa celkom postačujú lacné bižutéria náušnice a nájde sa aj tretia, čoraz rozšírenejšia skupina, ktorá si zamilovala chirurgickú oceľ. Ako už názov napovedá, donedávna výlučne na praktické účely využívaný kov sa stal veľmi obľúbeným materiálom na výrobu šperkov rôzneho druhu, ktoré nosia starší i tínedžeri s túžbou byť jedineční.

A čo vy, tiež ste prepadli oceľovej horúčke?

Viac o oceľových šperkoch

Ide vskutku o ideálny materiál, ktorý si zachováva svoju kvalitu, sfarbenie a je cenovo prístupný. A oceľ je aj úžasne tvárna, takže je z nej možné zhotoviť prakticky čokoľvek, od náušníc, cez krásne náramky z chirurgickej ocele až po rozmanité prstienky.

Oceľové šperky sú naviac výrazne lesklé a majú zväčša strieborný vzhľad, čo aj fanúšikov striebra čoraz viac ťahá práve k nim. Na rozdiel od strieborných šperkov totiž oceľ nespôsobuje žiadne alergické reakcie, takže je ozaj výbornou alternatívou.

Dolaďte si šperk z ocele

Kým pred niekoľkými desaťročiami by si asi len málokto vedel predstaviť nosiť „nezlatý“ šperk, dnes je všetkému inak. Šperky z chirurgickej ocele sú doslova všade, naberajú na obľube aj prestíži a už vôbec neplatí, že ich nosia výlučne mladí, ktorí nemajú na nič drahšie. Aj šperk z ocele môže pôsobiť exkluzívne, stačí si vybrať niečo v jedinečnej úprave, trebárs prsteň, čo má vsadené nádherné polodrahokamy či náhrdelník s originálnym príveskom.

Ako prvé sa pritom začali vyrábať oceľové pírsingové šperky, z hygienických aj praktických dôvodov. Netrvalo však dlho a od pírsingu pre mladých sa prešlo k náramkom, retiazkam, náušniciam… Skrátka k množstvu univerzálnych, cenovo dostupných šperkov, ktoré sa skvelo hodia na rôzne príležitosti aj k rozličným outfitom.

Tak čo, dáte šperkom z ocele konečne šancu a prestanete ich podceňovať?

 

About the author