Okná a dvere aj pre náročných užívateľov

Hliník je uprednostňovaným materiálom pri výrobe okien i dverí, a to vďaka konštrukčným a estetickým vlastnostiam. Ak aj vy premýšľate nad tým, či je vhodné investovať práve do tohto materiálu, odpoveď možno nájdete v tomto článku.

Kvalitná povrchová úprava

Kvalitní výrobcovia ponúkajú hliník v rôznych povrchových úpravách ako je trebárs prírodná povrchová úprava v rôznych odtieňoch, nadčasové metalické farby, permanentný farebný práškový náter či drevotriesková fólia za účelom zachovania prirodzeného dizajnu. Povrch materiálu výborne odoláva mechanickému poškodeniu i vplyvom vonkajšieho prostredia, takže je len na vás, či budú hliníkové dvere aj súčasťou vašej domácnosti.

Aký typ zasklenia?

Keď hliníkové okná s dvojitým zasklením ponúkajú toľko výhod, nemá zmysel šetriť peniaze výberom jednoduchého zasklenia. Dvojité alebo dokonca trojité zasklenie je lepšie z hľadiska úspory energie rovnako ako aj z hľadiska akustickej izolácie. Niektorí pokročilí výrobcovia ponúkajú dvojité zasklenie plnené plynom. Máte tiež možnosť výberu žalúzií integrovaných vo vnútri zasklenia, čo vyzerá nielen estetickejšie, no manipulácia je výrazne jednoduchšia. Keď sa hovorí o zasklení, treba mať na pamäti, že jednotlivé skla sa výrazne odlišujú. Odporúča sa, aby ste uprednostnili okná s vnútorným sklom, prípadne s tvrdeným sklom, aby v prípade rozbitia nebola podlaha pokrytá sklenenými úlomkami, čo môže koniec koncov spôsobiť vážny úraz.

Vyššia investícia sa vám vráti

Hliníkové vchodové dvere cena je síce vyššia v porovnaní s plastom alebo drevom, no vďaka vlastnostiam, ktoré hliník ponúka, sa vám investícia behom krátkej doby vráti. Veď si len predstavte tie ušetrené náklady za energie, ktoré vás rok čo rok nemilo prekvapia. Neuvažovali ste nad tým, že tieto výdavky výrazne ovplyvňujú okná a dvere, ktoré už možno netesnia tak, ako by mali?

 

 

 

About the author