Oživte obývačku štýlovým kreslom

Napriek tomu, že sa kreslá z domácností trochu vytratili, nemali by ste podceňovať ich význam. Nie sú len pohodlné, ale môžu byť aj skvelým štýlovým doplnkom, ktorý rozžiari vašu obývačku.

Kreslo vyžaduje priestor. Mnohí preto dajú prednosť radšej väčšej sedačke a kreslo nahradia jedálenské stoličky. No poriadne kreslo vám žiadna stolička nenahradí, preto, ak vám to priestor dovolí, kúpte si štýlové kreslo, ktoré zapadne do interiéru. V ponuke dnes nájdete aj menšie kreslá, ktoré nevyžadujú toľko priestoru a hodia sa aj do menších bytov.

Vyberte si správne kreslo

Nevyberajte len podľa toho, ako kreslo vyzerá. Malo by byť v prvom rade aj pohodlné a každý typ kresla je určený na trochu iný účel.

Ušiak

Klasické kreslo, ktoré je snom každého knihomoľa. Vysoké a široké operadlo poskytuje komfort. Navyše sú veľmi štýlové. Ak máte trochu viac voľného priestoru, doprajte si toto kreslo, v ktorom sa budete cítiť ako na kráľovskom tróne.

Relaxačné kreslo

Ideálne na relax, ako názov napovedá. Majú veľa funkcií od polohovania až po rozloženie alebo vyhrievanie. Často k nim nájdete aj podnožku pre unavené nohy.

Klubové kreslo

Toto je čisto dizajnová záležitosť. Tradičná súčasť pánskych klubov, má honosný dizajn, často sú kožené a pôsobia luxusným dojmom. Typickým znakom sú široké podrúčky s operadlom.

Leňošky a hojdacie kreslá

Leňošky sú skvelé na relax celého tela, a to najmä vďaka svojmu ergonomickému tvaru. Majú predĺženú sedaciu časť, preto potrebujú o niečo viac miesta, než iné kreslá.

Hojdacie kreslá sú na tom s miestom rovnako, keďže potrebujú mať priestor vpredu aj vzadu. Sú ideálnym pomocníkom na zbavenie sa stresu.

Dizajnovky

Ak chcete mať doma niečo naozaj jedinečné, môžete si vybrať niektoré z kresiel od slávnych dizajnérov. Myslite ale na to, že tu už sa pohybujeme v omnoho vyšších čiastkach a iných dizajnoch. Tieto dizajnové kreslá by ste možno ani na prvý pohľad kreslom nenazvali. Môžu mať tvar hexagonu, vajíčka, siete z dreva a podobne. Nie všetky takéto kúsky sú aj pohodlné, treba si teda dobre rozmyslieť, či uprednostníte dizajn pred pohodlím.

Výber kresla nie je jednoduchá záležitosť, nechajte si naň čas a vyberajte uvážlivo. Myslite na to, na aký účel kreslo kupujete. Ak chcete len miesto na sedenie, postačí vám menšie kreslo. No ak chcete v kresle relaxovať alebo čítať, oceníte kreslo trochu väčšie a širšie, do ktorého sa pohodlne usadíte. Nepodceňujte funkciu kresla, môže byť tým dokonalým kúskom vo vašej obývačke.

About the author