Poďte žiť zdravšie – nie od nového roku, ale ihneď

Najviac novoročných predsavzatí si dávame s príchodom nového roku. A najčastejšie sa týkajú toho, že začneme žiť zdravšie. Zdravšie variť a jesť, nezanedbávať prísun vitamínov a minerálov, a samozrejme cvičiť. Na štart do nového života vás pripravia domáce potreby Drobnosti.sk.

Aby sme s Novým rokom 2021 mohli skutočne začať nový a zdravší život, musíme sa na to pripraviť. Pokiaľ nebudeme pripravení, novoročné predsavzatia veľmi rýchlo vzdáme. A skutočne ich vzdáva až 99 % z nás. S dobrou prípravou vytrváme a máme možnosť skutočne pre svoje zdravie či vzhľad niečo urobiť. Práve teraz je ten správny čas nakúpiť si všetko potrebné. Dať si to môžete trebárs pod vianočný stromček a urobiť tak sami sebe radosť.

Začnite prípravou kuchyne

Varenie doma je rozhodne zdravšie než stravovanie sa po rôznych reštauráciách. V dnešnej dobe je to naviac problematické a tiež stále drahšie. Vybavte si domácnosť, konkrétne kuchyňu tak, aby vás varenie bavilo a mali ste po ruke všetko čo pre zdravé varenie potrebujete. Kuchynské potreby, to nie sú len kvalitné hrnce pre zdravé varenie, ale aj rôzne drobné pomôcky, ktoré k tomu potrebujeme. Napríklad pre skladovanie potravín.

Zdravá kuchyňa je plná zdravých ingrediencií – orieškov, vločiek z obilnín, byliniek, zdravých múk a alternatívnych sladidiel, taktiež olejov a iných ingrediencií. Tie sa nám vyplatí nakupovať vo väčšom, ale potrebujeme ich mať kde bezpečne skladovať. Musia byť chránené pred znehodnoteným vlhkosťou i bežnými škodcami, ktorí radi do našich potravín priletia a znehodnotia ich. Naviac, keď máme tieto ingrediencie pekne uložené, napríklad v sklenených dózach, máme na ne aj väčšiu chuť. Trebárs na hrášok či na iné strukoviny, ktoré v našej strave nesmú chýbať.

Zásobte sa vhodnými výživovými doplnkami

Nie všetky potrebné vitamíny a minerály sa nám podarí z klasických potravín do nášho organizmu dostať. V zime nám môže chýbať vitamín D, deficitom horčíku trpí väčšina populácie, vitamín C sa zas rýchlo degraduje tepelnou úpravou, ale aj len rozkrojením či nastrúhaním ovocia. Je dobré preto zvážiť, ktoré vitamíny a minerály doplniť inak. Pomôžu nám vhodné výživové doplnky stravy. Dôležité sú tiež vo chvíli, keď niektoré potraviny vylúčime z nášho jedálničku, či už ide o mäso, alebo o mliečne výrobky.

S dobrými pomôckami na cvičenie nás baví cvičiť

Cvičiť a vytrvať v cvičení, k tomu potrebujeme predovšetkým motiváciu. Tou je často práve vhodné športové vybavenie. Zadovážte si domov športové potreby, ktoré vám umožnia efektívne cvičiť aj doma, medzi štyrmi stenami. Nemusia zabrať príliš miesta, pritom môžu efektívne zlepšovať našu kondíciu, odstraňovať rôzne zdravotné problémy z nedostatku pohybu, aj našu postavu formovať do krásy. A pravdou je, že nám obvykle nejde len o zdravie, ale aj o to, ako vypadáme. A vôbec nezáleží na tom, či sme ženy, alebo muži.

About the author