Prečo je dôležité začať cvičiť s trénerom

Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že pri každom zrode nového tela by mal byť človek, ktorý vám s premenou pomôže. Reč je o cvičení a o trénerovi. Veľa ľudí začne zhadzovať kilogramy doma, lebo sa hanbia za svoju postavu. Takéto bariéry nie sú na mieste, pretože fitness centrá nenavštevujú len dokonalí ľudia. Začať cvičiť s trénerom a nie svojpomocne je veľmi dôležité kvôli vašej bezpečnosti.

Cvičiť s trénerom nie je drahé

Ja osobne si pamätám, ako som prišla do fitness centra a nevedela som absolútne nič. Na posilňovacie veže som pozerala len z diaľky a moje tréningy sa skladali z bežného kardia. Behala som ako šialená na pásy alebo dupala do pedálov stacionárneho bicykla. Mala som však šťastie, lebo ma oslovil tréner a ponúkol mi skúšobný tréning zdarma. Išlo síce o kruhový tréning, na ktorom som sa vypotila spolu s ďalšími 9 ženami, ale ako základ mi to stačilo. Zistila som, že existujú svaly, o ktorých som doposiaľ nevedela. Zistila som, že trénovanie môže byť zábavné a hlavne som zistila, že moje pokusy o cvičenie doma boli fiasko. Nestačí len zobrať činky a zapnúť si internet. Na internete nájdete zopár dobrých rád, ale pri samotnom cvičení vás tréner nevidí a nemôže vám povedať, čo robíte zle. Keď si toto všetko zrátate, tak si uvedomíte, že investícia do trénera sa oplatí. V našom malom mestečku stojí individuálny tréning 10 €, čo je zanedbateľná čiastka.

Cvičiť s trénerom je zábavné

Keď sa s trénerom zoznámite a on spozná vaše fyzické predispozície, zostaví vám tréning tak, aby bol pre vaše telo efektívny a zároveň bezpečný. S trénerom sa dohodnete, ktoré časti tela by ste radi zmenili a on zameria tréning práve na tieto svalové partie. Pri cvičení je nesmierne dôležitá nielen technika cviku, ale tiež dýchanie. Toto všetko bude tréner pri každom jednom pohybe kontrolovať. Jeho tréningy nebudú nudné tak, ako keď si zostavíte vlastný tréning doma. Nebudú ani ľahké, to očakávať nemôžete. Pripravte sa na litre potu, a preto vám radíme, aby ste si kúpili priedušné oblečenia na cvičenie. Skvelé ceny športových potrieb ponúka e-shop inSPORTline. Tréner vám dá riadne do tela, ale zároveň vám poskytne správnu dávku motivácie. Pochváli vaše úspechy a naopak vás upozorní na vaše chyby. Môj tréner mi počas cvičenia vždy dával cenné rady o strave a napríklad aj o dôležitosti strečingu či správnom držaní tela. S trénerom som to tiahla celý rok a aj teraz za ním občas zájdem. Často však cvičím tiež doma, lebo viem, že techniku i dýchanie som už zvládla vďaka cenným hodinám s mojim trénerom.

 

 

About the author