Rachel Hunter – klenot z Nového Zélandu

Rachel, podobne ako veľa iných známych žien, trochu utrpela tým, že istý čas tvorila pár s niekým ešte známejším ako ona. Do povedomia väčšiny ľudí sa najviac zapísala ako kráska, čo bola manželkou Roda Stewarta. Usmievavá blondínka má však na svojom konte aj väčšie úspechy ako neúspešné manželstvo s rockerom.

Nemohla sa stať baletkou

Rachel Hunter sa narodila 9. septembra 1969 v Glenfielde, predmestí Aucklandu na Novom Zélande. Rodičia sa rozviedli, keď bola ešte dieťaťom. Všetok svoj čas venovala túžbe stať sa baletkou, no zasiahol osud a ťažká diagnóza jej nedovolila premeniť sny na skutočnosť.

Keďže vynikala výraznou krásou a požadovanou výškou, v sedemnástich si ju všimli modelingoví experti.

Odchod do New Yorku

Ak pomýšľala na celosvetový úspech, musela opustiť rodnú krajinu a odísť do Spojených štátov amerických.

Vyplatilo sa.

V New Yorku podpísala zmluvu s Ford Agency, čoskoro nato prišla ponuka stať sa tvárou kozmetiky Cover Girl, ale celosvetovo uznávanou modelkou sa Rachel stala až pózovaním pre plavkový magazín Sports Illustrated v roku 1989.

Potom začali prichádzať aj iné prestížne obálky – Cosmopolitan, Playboy, v roku 1994 opäť Sports Illustrated.

Bola tiež tvárou kampane na spodnú bielizeň Ultimo.

Osudový Rod Stewart

Rachel mala od mlada slabosť na hudobníkov. Najprv randila s Kip Wingerom, neskôr stretla svetovú superhviezdu Roda Stewarta. Len 21-ročná Hunter a o 24 rokov starší rocker, milovník krásnych žien, sa do seba razom zaľúbili a všetko ostatné išlo bokom (aj hudobníkov vzťah s inou supermodelkou Kelly Emberg). V decembri 1990 mali svadbu, v manželstve sa im narodili dve deti, ale zväzok im nevydržal a v roku 1999 prišlo odlúčenie, hoci oficiálne ich rozviedli az v roku 2006.

Televízia

Hunter sa televízia zapáčila už počas modelingovej dráhy. Často účinkovala v reklamách, a tak akosi prirodzene sa začala objavovať vo filmoch či televíznych programoch.

Najviac sa osvedčila ako moderátorka, hosť či porotkyňa v obľúbených reality šou (hľadanie modeliek, talentov, tancovanie hviezd a iné), kde úspešne účinkuje dodnes, najmä na Novom Zélande.

Zdroj: en.wikipedia.org

Foto: stud-center.com

About the author