Ruky ako v bavlnke

Lak na nechty nie je to jediné, čo potrebujete pre krásne nechty. Starostlivosť o celé ruky lakovaním nechtov skôr končí, ako začína. Ako teda dosiahnuť hebké jemné ruky a krásne upravené nechty? Pripravili sme pre vás článok, ktorý vám presne na túto otázku odpovie!

Parafínom k hebkej pokožke

Okrem každodennej starostlivosti, pri ktorej by nemal chýbať kvalitný krém na ruky, je výborným nápadom si pravidelne dopriať parafínový zábal na ruky. Ako v zime, tak aj v lete trpí naša pokožka výkyvmi teplôt, suchom alebo zimou, a tak sa môže stať, že je oveľa viac drsnejšia, ako by sa nám páčilo. Parafínový kúpeľ je práve ideálnou voľbou ako tomuto stavu predchádzať. Táto regeneračná bomba zanechá pokožku vašich rúk hlboko hydratovanú, pevnú a pružnú. Navyše si môžete vyberať aj z parfumovaných parafínov. Síce sa to možno nezdá, ale výsledná aromaterapia vám tiež môže byť po mnohých stránkach nápomocná. A čo je na tomto systéme najlepšie? Môžete si ho dopriať aj z pohodlia domova.

Hrana, ovál alebo špička?

Okrem pokožky sa treba pravidelne starať aj o svoje nechty. Do krvi ohryzené sú rovnako nepekné ako tie neupravené, rastúce do zvláštnych tvarov. A pritom práve tvar nechta je kritickým faktorom, ktorý ovplyvňuje výsledný vzhľad vašej ruky! Existuje šesť základných tvarov – guľatý, oválny, hranatý, špicatý, mandľový a squoval. Každý sa hodí na iný typ ruky podľa dĺžky prsta a veľkosti nechtového lôžka. Navyše sa v dnešnej dobe ani nemusíte otravovať s ručným pilníkovaním, na trhu sú veľmi populárne brúsky na nechty, ktoré prácu nielen zefektívnia, ale hlavne uľahčia.

Rozmaznávanie nechtov s regeneračnými prípravkami

Snáď každá žena mala vo svojom živote obdobie, keď jej nechty neboli v najlepšej kondícii – boli slabé a veľmi ľahko sa lámali. Čo s tým? Prvým krokom je zmena životosprávy. Síce takú odpoveď dostávame pri skoro každom kozmetickom probléme, faktom však zostáva, že to, čo jeme, sa veľmi zásadne prejavuje na kvalite vlasov, nechtov a pokožky. Preto skúste jesť potraviny bohaté na omega 3 a 6 mastné kyseliny, vitamín B a železo. Tým ale vaša snaha končiť nemusí. Olejčeky na nechty tiež svojim dielom dokážu prispieť k zlepšeniu kvality nechtov, skvele sa vstrebávajú a prospievajú nielen vašim pazúrikom, ale aj okolitej pokožke.

 

 

 

About the author