Sýýýýýr alebo tajomstvo skvelých fotiek

Veľké množstvo ľudí sa priam zježí pri predstave, že by ich mal niekto fotiť alebo nebodaj, že by mali pózovať. Existuje však niekoľko tipov, ktoré Vám zaručia, že na každej fotke budete vyzerať skvelo.

V prvom rade sa musíte uvoľniť a cítiť sa pohodlne. Ak máte pocit, že v šatách nevyzeráte dobre, prezlečte sa, pretože z fotky to bude cítiť. Nemusíte silou mocou nosiť najmodernejšie kúsky len preto, že ich teraz nosia všetci. Práve naopak, na fotke by ste mali vyzerať inak, čo Vám môže len a len zdvihnúť sebavedomie. Pri výbere oblečenia a voľbe make upu pamätajte aj na postavu, farbu pokožky, vlasov a očí. Nemusíme obzlášť zdôrazňovať, že napríklad vodorovné prúžky Vám opticky pridajú niekoľko kilogramov, a preto je lepšie sa im vyhnúť a naopak, opätky Vám opticky predĺžia nohy.

Pred fotografom sa snažte pôsobiť prirodzene. Všetci máme tendencie buď sa nasilu usmievať alebo ešte horšie, zamrznúť a tváriť sa vyplašene, len čo zočíme fotoaparát. Tomuto sa snažte vyvarovať, pretože čím sa budete lepšie cítiť, tým budete prirodzenejšia a samozrejme aj fotka bude lepšia. Ďalším pravidlom je nezadržiavať dych, uvoľniť ruky a ramená a aspoň na chvíľku predstierať, že ste pred kamerou šťastná. Najjednoduchším spôsobom, ako to dosiahnuť je to, že šťastná naozaj budete. Myslite pri tom na veci, ktoré Vás robia šťastnou, zasmejte sa, keď si na niečo vtipné spomeniete. Najlepšie bývajú momentky, ktoré ukazujú Vaše pravé ja.

Nie je hanbou si pózy pred fotením nacvičiť. Postavte sa pred zrkadlo a zistite, z ktorej strany vyzeráte najlepšie a tiež, ako zakloniť hlavu. Skúste si napríklad nacvičiť osvedčenú pózu, akú predvádzajú hviezdy na červenom koberci. K tomu si stačí nájsť zopár fotiek a môžete začať trénovať. Keď Vám potom fotograf povie, aby ste zapózovali, neostanete zaskočená.

Pomocou fotografa zvoľte správne osvetlenie. Vyhnite sa priamemu svetlu, ktoré môže odhaliť aj to, čo by ste radšej zakryli, ale aj prílišnej tme, ktorá zas vytvorí tiene na Vašej tvári. Ak sa chcete fotiť niekde vonku, uprednostnite zamračený deň, pretože slnečné svetlo Vám nemusí lichotiť. Ak už slnko na fotkách potrebujete, choďte sa fotiť skoro ráno alebo navečer, keď už slnko nie je také ostré. Aby ste mali čo najkrajšie fotky, snažte sa vyhýbať rôznym trblietkam a hocičomu lesklému na Vašej pokožke.

Zdrojtelegraph.co.uk

Foto: wallpoper.com

About the author