Vendela Kirsebom – kráska bez mena

Táto švédska modelka 80. a 90. rokov nechýbala na žiadnej prestížnej titulke. A hoci sa do pamäte verejnosti nezapísala po mene, jej sladký úsmev a škandinávska krása svojho času oslňovali všade, kde sa zjavila.

Objavená

Narodila sa v Štokholme v roku 1967. V trinástich si jej prenikavú plavú krásu všimla Eileen Ford v reštaurácii v rodnom Švédsku, kde bola mladučká Vendela aj s rodičmi.

Do dosiahnutia plnoletosti sa modelingu nevenovala naplno, no po skončení štúdia sa nádejná modelka presťahovala do Talianska (kde jej agentúra Ford zabezpečila mnoho kontraktov).

Po podpise významnej zmluvy s kozmetikou Elizabeth Arden odišla do Spojených štátov amerických.

Tvár mnohých kampaní

V Amerike krásna Švédka rozbehla naplno veľmi úspešnú kariéru. Prezentovala Diesel Jeans, čaje Lipton, Revlon, Victoria´s Secret, Barbour a mnoho ďalších produktov.

Zaskvela sa na obálke časopisu pre nevesty (Bride´s US) a iných magazínov (Vogue, Cosmopolitan), najrenomovanejším bolo však fotenie pre plavkové vydanie Sports Illustrated (1993, 1994, 1997).

Ako herečka

Vendela tiež skúšala šťastie v Hollywoode. Po boku Arnolda Schwarzenegra si strihla menšiu úlohu v kinohite Batman a Robin.

Následne sa zjavila v niekoľkých menej úspešných filmoch, hosťovala v známych seriáloch (Murphy Brow a pod.), v súčasnosti sa zdržiava najmä v Nórsku a Švédsku, kde vystupuje v reality šou, ktorá vyhľadáva budúce modelky (Next Top Model).

Osobný život

V roku 1996 si vzala nórskeho politika Olafa Thommessena, s ktorým sa po jedenástich rokoch rozviedla. Potom sa aj s dvoma dcérami (2007) odsťahovala do Osla, Nórsko.

Vendela sa okrem modelingu a televízie venuje aj charitatívnej činnosti. Je veľvyslankyňou dobrej vôle UNICEF.

Zdroj: askmen.com, en.wikipedia.org

Foto: sx-z.com

About the author