Vhodne vybrané dioptrické rámy dokážu zázraky: So zrakom aj vzhľadom

Okuliare už dávno nie sú považované za handicap. Správne zvolené dioptrické rámy dotvoria váš imidž presne tak, ako potrebujete. A navyše – je to tá najrýchlejšia premena.

Stačí zmeniť dioptrické rámy a zo submisívneho typu je zrazu odvážna dáma. Chcete byť nenápadná alebo decentná? Ide vám o dramatický alebo prirodzený vzhľad. Práve na to myslite aj pri výbere. Okuliare nemajú byť rušivým prvkom, ale harmonickou ozdobou. Preto si ich nákup zaslúži náležitú pozornosť a dostatok času.

Triky pre podmanivý pohľad

Podstatnú úlohu pri rozhodovaní hrá tvar vašej tváre. Dôležitá je tiež farba vašich vlasov a obočia. Viete, že keď máte oči blízko seba, dokážete ich okuliarmi opticky oddialiť Dokonca správne zvolenými dioptrickými rámami môžete oči zväčšiť. Ale pozor – blízko posadené oči nikdy nerámujte rovnou hornou obrubou.

Dioptrické okuliare nemajú zakrývať obočie, pretože to spôsobuje zamračený vzhľad. Dolný rám okuliarov by sa nemal dotýkať tváre. Tvarom dioptrických rámov nikdy nekopírujete tvar svojej tváre. Okrúhle rámy sa nehodia k okrúhlej tvári, hranaté zase k hranatej, a podobne. Keďže je každý človek tak špecifický, môže aj tu občasná výnimka potvrdzovať pravidlo.

Dioptrické rámy a líčenie

Venujte svoju pozornosť úprave a modelácii obočia. Zvoľte o odtieň tmavšiu ceruzku či tieň na obočie, ako má dioptrický rám. V prípade okuliarov, ktoré oči zmenšujú, sa usilujte líčením dosiahnuť ich optické zväčšenie.

Použite radšej matné očné tiene ako tie s trblietkami, potlačia viečko a zväčšia oko. Od vnútorného kútika naneste biely tieň a dolné viečko zvýraznite bielou linkou a ďalej pokračujte vo svojom farebnom ladení. Pri použití rúžu sa usilujte dosiahnuť súlad s farbou rámov.

Veselo aj seriózne

Dioptrické okuliare majú predovšetkým vylepšiť zrak, byť pohodlné, nikde netlačiť a byť ľahké. Taktiež dodať správny imidž, ktorý potrebujete v súkromí aj práci. Ideálne je, keď sa s nimi začnete cítiť lepšie ako bez nich.

Keď vyberáte dioptrické rámy do zamestnania, hrá dôležitú rolu aj vaša profesia. V zásade by ale profesné okuliare mali pôsobiť skôr seriózne, nemali by byť príliš extravagantné. Výnimkou sú samozrejme kreatívne profesie, kde si môžu dovoliť aj väčšie módne úlety.

Na spoločenské udalosti sú vhodné okuliare s kovovým rámom, môžu byť zdobené štrasom. Žltý kov sa hodí k teplým tónom pleti. Ak ste studený typ, voľte strieborný odtieň.

Okuliare na voľný čas znesú aj ľahko bláznivé rámy v tvare srdiečka či štvorca. Rámy  voľte pokojne asymetrické. Nebojte sa pustiť uzdu fantázie a odvahe. V prípade, že si chcete vystačiť s jedným vzorom okuliarov, hľadajte zlatý stred medzi konzervatizmom a uletenosťou. V moderných predajniach nájdete aj také dioptrické rámy.

Foto: Unsplash.com

 

About the author