Vybraná farba na vlasy prezrádza veľa aj o vašom temperamente

Pri pohľade do zrkadla ste si povedali, že je najvyšší čas na zmenu? Úpravy vizáže sú teraz ale presťahované do našich domácností, a tak hľadáme najúčinnejšie tipy, ako podčiarknuť svoju krásu a zmierniť nedokonalosti či iné prejavy spojené s vekom.

Pozor, ak ste sa rozhodli vylepšiť si vizáž farbou na vlasy, prvým krokom je byť s tým maximálne stotožnení. Po takejto zmene totiž netúžia len tínedžerky a zrelé dámy, ale čoraz viac sa farba na vlasy dostáva do pánskych nákupných košíkov. Úpravám bude teda podliehať koruna našej krásy, preto ju dávame do súvisu nielen so zovňajškom, ale aj s našou osobnosťou.

Aká farba vlasov, taká osobnosť?!

Prečo hnedé upravujeme na havranie (čierne) vlasy? Prvotne nemusíte vychádzať ani z vlastného farebného typu, ale len z toho, že chcete zaujať a cítiť sa dominantnejšie. Takýto príval energie dokazujete nielen prechodom z tmavej hnedej na čiernu, ale aj z blond na svetlohnedú, resp. ak keď sa k tmavšej farbe priblížite hoc len o jeden stupeň!

Vídate čoraz častejšie vo svojom okolí extravagantné zmeny v účesoch či vo farbách na vlasy? Podmienené to nie je len tým, že trávime viac času doma a „nevieme čo so sebou“, ale predovšetkým emocionálnymi pohnútkami. Taktiež radikálny prechod z blond na čiernu či ryšavú alebo červenú vyjadruje vnútornú stabilitu a energiu. Ich prvotnou snahou nie je pútať na seba pozornosť, ale dokázať svoj pozitívny vzťah k životu. Pri tomto výbere prevažuje subjektivita nad racionalitou, čo vôbec nie je na škodu.

Vzorkovníky stále potrebné pri zmene farby

Záleží vám na výbere farby na vlasy výlučne podľa farebného typu? Vzorkovníky so stupňom svetlosti/ tmavosti kaderníckych farieb bežne nájdete aj na drogeria online pod číslami od 1 do 12. Stupeň 1 predstavuje čiernu, 12 veľmi svetlú blond.

S príchodom teplejších dní čoraz viac uvažujete nad zosvetlením? Nie vždy je to tajomstvo úspechu, ako vyzerať mladšie, ale skôr prejavom submisivity, empatie a jemnosti. A aká ste osobnosť vy?! Dokážte to novou farbou na vlasy!

 

 

About the author