Vzťah na pracovisku: Áno či nie?

Odborníci no aj bežní ľudia sa takmer jednohlasne zhodujú na tom, že vzťah na pracovisku skutočne fungovať nemôže. Určite nejde len o úbohý výkrik do tmy, ale existuje k tomu aj niekoľko logických dôvodov.

Pracujúci ľudia trávia svoj čas v práci rovnako, ako študenti v škole. Je teda normálne, že práve tu mnoho vzťahov zaniká. Spoznávate nových ľudí, trávite s nimi takmer celé dni a cez víkendy uprednostňujete večierky. Pokiaľ nepracujete  alebo neštudujete na rovnakom mieste ako váš nový objav, v tom prípade je to v poriadku. V opačnom prípade prechádza vzťah určitými fázami, ktoré sú však prirodzené.

Dôvera je základ

V prvej fáze by ste boli so svojim objavom alebo teda už partnerom najradšej každú chvíľu svojho života, ale v momente, keď táto fáza pominie, určite radi oceníte, že máte čas aj na svojich priateľov a záľuby. Dôležité je, akú povahu má váš partner. Pokiaľ sa nebude cítiť nepríjemne kvôli tomu, že chcete ísť na obed radšej s kolegom, ste na dobrej ceste zvládnuť túto fázu.

Problém nastáva vtedy, keď táto fáza trvá o niečo dlhšie. Zatiaľ, čo by jeden z vás radšej pracoval na projekte s inými ľuďmi, ten druhý môže vidieť rôzne nezmyselné znamenia, ktoré sa dejú len v jeho hlave. V tomto prípade je vzťah ohrozený. Čo je to predsa za vzťah, kde si ľudia nedokážu dôverovať?

Komunikácia

Osvedčená technika, na ktorú by ste nemali zabudnúť je komunikácia. V momente, keď dohovoríte myšlienku alebo problém, ktorý vás trápi, požiadajte partnera, aby ju zopakoval tak, ako ju pochopil. Potom máte možnosť znovu všetko vysvetliť a upozorniť ho na veci, ktoré pochopil inak. A budete sa čudovať, aké je rozdielne myslenie mužov a žien.

FOTO: zinkevych / dollarphotoclub

About the author