Willow Bay – modeling bol len začiatok

Čo je pre iné modelky dosiahnutím celoživotných snov a plánov, bolo pre nadanú a ambicióznu Willow Bay len štartom, od ktorého sa vynikajúco odrazila do ďalšej práce. Síce po zavesení modelingu na klinec ostala verná médiám, už jej nestačila len pekná tvárička.

S tým si však hravo poradila.

Modeling ako štart

Síce je dnes Willow Bay už niekde úplne inde, jej modelingové roky nie je možné opomenúť. Hoci sa predvádzaniu či foteniu nevenovala desaťročia, ako iné jej kolegyne, má za sebou úspechy, ktoré stoja za zmienku.

Kristine Carlin Bay sa narodila v roku 1963 v New Yorku.

Od začiatkov kariéry modelky (až do jej ukončenia) ju zastupovala prestížna agentúra Ford Models. Hviezdila najmä v magazíne Seventeen, no úplne najviac sa preslávila svojou spoluprácou s kozmetickým gigantom Estée Lauder. Od roku 1983 bola ich tvárou v reklamných kampaniach po celom svete, neskôr ich prezentovala aj ako hovorkyňa (do roku 1989). Na poste modelky ju neskôr vystriedala hviezdna Češka Pavlína Pořizková.

Práca v médiách

Potom sa už Willow sústredila len na rozbeh novinárskej dráhy. Pôsobila ako televízna korešpondentka, editorka, moderátorka, neskôr aj spisovateľka.

Dopisovateľku robila pre NBC Today Show, korešpondentku pre ABC, neskôr spolumoderovala spravodajské programy.

V roku 2005 sa stala výkonnou producentkou v Lifetime Television.

Je autorkou knihy zameranej na rodičov a deti.

Huffington Post pôsobila ako senior editorka. Za jej pôsobenia sa rozšírilo tematické zameranie periodika (sústredila sa najmä na nepolitické témy) i jeho webový dizajn sa posunul výrazne dopredu.

Súkromie

Bay si napriek rokom v top modelingu dokončila vysokoškolské vzdelanie. Popri náročnej práci sa stihla v roku 1995 aj vydať za Roberta Igera, súčasného riaditeľa Walt Disney Company. Úspešný mediálny párik má spolu dvoch synov.

Zdroj: en.wikipedia.org

Foto: forums.thefashionspot.com

About the author