7 vecí, ktoré treba zvážiť skôr, ako si kúpite novú kabelku

Skôr, ako si zadovážite novú kabelku, popremýšľajte nad tým, akú naozaj potrebujete. Je niekoľko dôležitých vecí, nad ktorými by ste mali popremýšľať, kým siahnete po prvej, ktorá sa Vám zapáči.

Veľkosť…

Mala by byť dostatočne veľká, aby sa tam zmestilo všetko, čo potrebujete a ešte aj tie maličkosti, ktoré nepotrebujete, ale jednoducho ich v nej chcete mať. Neznamená to však, že musíte za každú cenu siahať po maxi kabelke. Obyčajne však platí, že čím ste staršia, tým väčšiu kabelku potrebujete. Keď ste sa už rozhodli, aká veľkosť by vám najviac vyhovovala, môžete sa presunúť k dalšiemu kroku vo výbere.

Priehradky, priehradky…

Asi sa väčšina z nás zhodne na tom, že dobrá kabelka bez množstva priehradok neexistuje. Preto si dajte záležať na tom, aby ich tam bolo čo najviac. Nechcete sa v nej vždy hrabať hodinu, keď Vám zazvoní telefón alebo potrebujete peňaženku.

Materiál…

Nad kvalitou materiálu by ste sa mali zamýšľať najmä vtedy, ak plánujete mať novú kabelku čo najdlhšie. V takom prípade sú najlepšie a najtrvanlivejšie kožené kabelky. Ak však kabelky meníte pomerne často, pokojne si vystačíte aj s koženkovou alebo látkovou. Látkové kabelky sú vhodné na leto, dávajte si však pozor, ľahko sa zašpinia.

Farba…

Niekedy máte náladu na kabelku vo výrazných farbách ako bordová alebo ružová, inokedy si to zas pýta niečo neutrálne. Z dlhodobého hľadiska sa asi viac oplatia klasické farby ako čierna, hnedá alebo krémová, pretože tieto farby ladia ku všetkému. Krikľavé farby sa môžu biť s vašim oblečením, no občas to tiež nie je na škodu. Toto je len na Vás a Vašich preferenciách.

Musíte ju milovať…

Dôležitou vecou je, či sa do svojej novej kabelky zamilujete takpovediac na prvý pohľad. Nekupujte si nový kúsok, keď cítite, že by to bolo len tak tak. Jednoducho ju musíte milovať. A to hneď. Budete ju predsa nosiť denne počas niekoľkých mesiacov. Nemusíte sa rozhodnúť hneď, hľadajte, vyberajte, máte predsa čas.

Štýl…

Tu opäť záleží len na Vás, Vašich preferenciách a účeloch, na ktoré ju budete využívať. Jedna si vyberie „vandrácku“ kabelku, iná zas elegantnú.

Cena…

Pri tomto bode by ste sa mali rozhodovať podľa toho, ako dlho plánujete novú kabelku používať, ako veľmi ju potrebujete a chcete, ale najmä podľa Vašej peňaženky a tu už má každá iné štandardy.

Veríme, že po takomto detailnom výbere Vám Vaša nová kabelka sadne ako uliata. 

Zdroj: bags.allwomenstalk.com

Foto: aliexpress.com

About the author