Carmen Dell´Orefice – najstaršia žijúca modelka!

Carmen, ďalšia zo vznešených dám modelingového sveta, nie je prvou modelkou v historií modelingu, ba ani najznámejšou. Prvenstvo si vyslúžila v inej kategórii. Jedinečná je svojím aktívnym prístupom k životu, a teda aj k modelingu.

Svoju prvú titulku, a to rovno pre prestížny Vogue, nafotila, keď mala sladkých pätnásť a dodnes pôsobí v módnej brandži. Od onoho fotenia, ktoré ju raketovo katapultovalo medzi vyhľadávané modelky tej doby, už ubehlo neuveriteľných sedemdesiat rokov!

vznesena dama

Cesta za slávou

Ako to už pri významných osobnostiach býva, k sláve sa často dostanú náhodou. Ani s Carmen Dell´Orefice to nebolo inak.

Keď mala trinásť rokov, na ulici v New Yorku ju zastavila neznáma žena. Akurát, že to nebola hocijaká panička, ale manželka profesionálneho fotografa, ktorá mala čuch na nádejné dievčatá. O rok neskôr už sedela mladučká Carmen ako model pre Salvadora Dalího. Potom to už šlo samo. 

Zvučné mená svetovej fotografie – Cecil Beaton, Norman Parkinson alebo Richard Avedon, sú už tradične spájané s touto kultovou modelkou. Titulka pre Vogue bola potom len taká čerešnička na chutnej torte.

Carmen dnes

Hoci by si mohla spokojne užívať dôchodok a listovať v starých módnych časopisoch, Carmen si nedá pokoj a stále profesionálne fotí kampane pre Galiana, Gaultiera či Rolex.

Keď je dopyt, prečo odmietať?

Aj staršie dámy sa chcú páčiť a nejaká mladá topmodelka by ich sotva presvedčila o opaku. 

Módne domy, ale aj firmy z iných sfér, umiestňujú do svojich reklám práve Carmeninu tvár. Tá stále vyzerá úžasne, aj keď pre svoj skvelý vzhľad musí pravidelne podstupovať skrášľovacie zákroky. Netají sa tým, no nie len vďaka šikovným rukám plastických chirurgov vyzerá tak úžasne. Celý život sa o seba starala, zdravo sa stravovala a teraz, vo svojich osemdesiatich rokov, vyzerá na chabých šesťdesiat, ak nie  na menej.

Osobný život najstaršej modelky

Carmen má talianskych a maďarských predkov, konkrétne otec bol potomkom talianskych prisťahovalcov do Spojených štátov amerických a matka Maďarka.

Detstvo nemala najšťastnejšie, keďže rodičia žili oddelene. Možno aj preto bola Carmen neskôr sama dosť nestála. Vydala sa až trikrát, prvýkrát ako 21-ročná. Muži, ktorých si vzala, sa ukázali ako neverníci, a preto nevydržala ani s jedným. K tomu sa pridružili tri potraty, čo jasne dokazuje, že krásne ženy v súkromí veľakrát šťastie nemajú.

Po poslednom rozvode sa už nikdy nevydala, ale mužov, ktorí prešli jej náručím, by bolo ťažké spočítať.

Nuž, kto by jej odolal?

Carmen

Zdroj a foto: extra.cz

About the author