Carré Otis – odvážna modelka

Carré Otis sa preslávila ako modelka, ktorá svoju kariéru rozbehla v polovici 80. rokov a tvárou svetových kampaní bola ešte veľa rokov potom.

Pre mnohých však navždy ostane tou, čo si s Mickeym Rourkom zahrala odvážne sexuálne scény v erotickom trileri Wild Orchid a neskôr s ním tvorila pár aj v súkromí.

Odvážna modelka

Ani v modelingu nebola za hanblivku. Hustá hnedá hriva, anjelsky modré oči, zvodne plné pery a vysoká postava, to bola devíza, ktorú Carré skĺbila so svojou odvahou vyzliecť sa a úspech bol zaručený.

Narodila sa v roku 1968 v San Franciscu.

Agentúra Elite Model ju objavila ako 16-ročnú a hneď jej ponúkli možnosť vycestovať do Paríža. Mladá Kalifornčanka nezaváhala a dobre spravila. Už v roku 1986 sa dostala na titulku francúzskeho Vogue.

Neostala však iba v Európe, bola totiž žiadaná všade. Počas kariéry sa zaskvela niekoľkokrát na obálkach Harper´s Bazaar, Vogue, Cosmopolitan, Marie Claire a iných prestížnych magazínoch.

Vystupovala v reklamách na džínsy Guess Calvin Klein, nafotila fotky do Pirelli kalendára, a to aj tie odvážnejšie, ktoré zdobili Playboy.

Patrí tiež k najstarším modelkám, ktoré boli na obálke Sports Illustrated (2000).

Zlom v jej živote

Nastal v roku 1989 po stretnutí s hviezdou filmového plátna a lámačom sŕd, s ktorým si zahrala v odvážnom filme Wild Orchid (Zmyselná orchidea). Nebol ním nik iný ako búrlivák Mickey Rourke.

Tí dvaja nielenže pred kamerami predviedli veľmi odvážne sexuálne scény (o ktorých sa špekulovalo, že boli reálne), ale ich románik sa premostil aj do osobného života. Ako sa Carré s odstupom času vyjadrila, bola to láska dvoch rozpoltených ľudí z disfunkčných rodín. Preto v ich vzťahu nechýbali drogy (modelka sa skoro predávkovala heroínom), alkohol, bitky. Manželstvo trvajúce šesť rokov (1992-1998) si prešlo kadečím, navyše Carré popri tom všetkom tajila poruchy stravovania.

Všetko sa začalo zlepšovať až neskôr, v roku 2000, keď sa rozhodla zabojovať a poraziť anorexiu, bulímiu a ostatných démonov, ktorí ju tak dlho ťažili.

Budhizmus, nový muž

Nová životná filozofia a nový chlap ju zachránili pred ňou samou.

V roku 2005, po päťročnom abstinovaní (aj sexuálnom), sa vydala za muža svojho života (Matthew Suttona) a majú spolu dve dcérky.

Aj kvôli nim Carré napísala knihu o svojom neľahkom živote Beauty Disrupted (Narušená krása) a nahlas prehovorila o istých témach, ktoré v knihe otvorene pomenovala.

O tom, ako sa dlho hľadala, o drogách, Mickeym, nebezpečenstve anorexie, s ktorou tak dlho bojovala, ale aj o neschopnosti zažiť orgazmus (dokonca ani s prvým manželom, sexuálnym symbolom tej doby). Tento problém trápi veľké množstvo žien, len o ňom nehovoria a radšej iba niečo predstierajú.

Skutočnou ženou sa podľa vlastných slov stala až pri otcovi svojich detí. Až jemu sa totiž naplno otvorila a dokázala mu dôverovať.

Dnes si 45-ročná modelka, spisovateľka, no najmä matka z času na čas odskočí na fotenie či prehliadku. Nehanbí sa za svoje zrelé telo, dokonca zastáva názor, že nie je v poriadku toľko propagovaný kult mladosti a zatláčanie starších žien do úzadia.

Ona sama je so sebou konečne vyrovnaná, žiari viac ako kedykoľvek predtým a rada to aj ukazuje. 

Carré

Zdroj: en.wikipedia.org, huffingtonpost.com

Foto: listal.com, pinup2010.style.it

About the author