Chcete sa vydávať v období Vianoc?

Onedlho sú tu opäť Vianoce. Pre niekoho čas radosti, rodinnej súdržnosti a pokoja. Pre iného možno zhon, stres a nervozita. Každopádne však ide o významné sviatky v roku, ktoré so sebou prinášajú neopakovateľnú atmosféru. Pokiaľ túžite spojiť toto obdobie s iným krásnym okamihom, akým je svadobný deň, tak tento článok je venovaný presne Vám. Druhý sviatok vianočný ruší pôstne obdobie, plánujú sa štefanské zábavy a podobne. Prečo teda nenaplánovať aj svadobnú hostinu? Dnes sme sa Vám rozhodli predložiť pár tipov, ktoré pomôžu znásobiť kúzelného ducha Vianoc a manželského zväzku zároveň. 

Nebráňte sa tradičným farbám

Keď už plánujete zorganizovať svadbu na Vianoce, pokojne využite všetko, čo Vám táto skutočnosť ponúka. Tradičnú zelenú a červenú môžete zameniť za magické zimné farby. Trendy sú však všetky odtiene červenej, fialová, ale aj biela. Práve belosť dodáva vianočnej svadbe luxusnejší a oveľa slávnostnejší nádych. Pokiaľ kvetinová výzdoba, tak rozhodne fialové kaly a ľalie. Nie je pritom nutné zháňať ich veľa, stačí jemné naznačenie majestátnosti. Ako farba na šaty družičiek sa určite hodí baklažánová alebo odtiene slivky. Kontrastné pašmínové šály iba zvýraznia ich dievčenský šarm. Vedeli ste, že dnes už nie je nutné dôrazné zladenie outfitu s topánkami? Môžete si teda dovoliť veselší experiment. Pokiaľ zvolíte decentnosť, tak sa nechajte viesť kombináciou bielej a striebornej. Toto platí v prípade výzdoby i šiat. 

Stromček nesmie chýbať

Sme toho názoru, že bez stromčeka to na vianočnej svadbe jednoducho nejde. Samozrejmosťou by mal byť na mieste obradu, no i na samotnej svadobnej hostine. Pozor ale dávajte na to, aby v priestore príliš nekričal. Mal by ladiť s farbami, ktoré ste si zvolili pre skrášlenie interiéru, a teda bielou, zlatou, červenou (jahodovou) či striebornou. Osvedčili sa aj odtiene tyrkysu, rubínu, ametystu a smaragdu. A čo takto maličké vianočné stromčeky na každom stole? Noblesne zdobenými organzami môžete zase ozdobiť stoličky.

vianocne pecivoHostina ako sa patrí

Vianočné sviatky sú tiež symbolom hojnosti, štedrosti a pôžitku. Preto nezabudnite na tento fakt ani pri organizovaní svadobnej hostiny. Menu môžete doplniť o klasické vianočné jedlá, podávajte tiež varené víno a jablkovo-škoricový nápoj. Pečené špeciality by nemali chýbať, či už sa rozhodnete pre klasickú večeru alebo bufetové stoly. Netreba zabudnúť ani na hostí vegetariánov, ktorým môžete ponúknuť napríklad zapečené zemiaky. Aj dezerty môžu byť klasicky vianočné (koláčiky, pudingy…). Hostí potešte malým prekvapením v podobe gigantickej salónky. Keďže pri plánovaní svadby (zvlášť tej vianočnej) sa fantázií medze nekladú, pokojne si vymyslite vlastné pravidlá.

Potešte najmenších

Pravdepodobne to poznáte. Hoci si svadbu užívate, deti sa tu nekonečne nudia. No práve vianočná svadba je to, čo by si mohli deti zamilovať a užiť si to naplno. Veď Vianoce sú najmä o deťoch. Nemyslíte, že by ste im mohli objednať Deda Mráza, ktorý im rozdá malú pozornosť? Ani v detskom kútiku ale nesmie absentovať vševediace oko kamery a svadobný fotograf. Bratislava (ale aj iné mestá na Slovensku) dnes ponúka mnoho možností, kde si môžete zapožičať rôzne atrakcie, výzdobu a hry pre deti, ako aj objednať animátorov. Ako vhodná alternatíva sa ukazuje tiež prenajatie malej miestnosti susediacej s hlavnou sálou. Deti si tu môžu pozerať klasické rozprávky a animátorka môže s nimi kresliť, vystrihovať alebo spievať. Všetci tak budú spokojní a vyhnete sa zbytočnej nervozite.

Veríme, že sme Vás správne naladili a svoju vianočnú svadbu si naplno užijete. Prajeme veľa zábavy, pohody, šťastia a lásky.

Zdroj: weddingideasmag.com

Foto: freedigitalphotos.net

About the author