Christy Turlington – nestarnúca kráska

Christy Turlington vo svojich 45-tich rokoch vyzerá stále nádherne, ešte viac zvnútra ako navonok. Vyžaruje totiž silu, skúsenosti a silné odhodlanie pomáhať.

Sústredí sa najmä na matky, ich právo na kvalitnú zdravotnú starostlivosť, nech žijú kdekoľvek.

Popri charitatívnej práci je aj naďalej tvárou celosvetových kampaní, napriek tomu, že odmieta akékoľvek plastické zásahy na svojom tele.

Christy nechce vyzerať mladšia ako v skutočnosti je. Je presvedčená o tom, že vek a skúsenosti sú dobré a mali by sa na nás odrážať.

Dobré gény a zdravý životný štýl sa však postarali o to, že dodnes vyzerá ako mladé dievča.

Študovaná

Christy je nielen krásna, ale aj vzdelaná.

Narodila sa v roku 1969 v Kalifornii ako prostredná dcéra z troch. Otec bol pilot, mama letuška.

Objavil ju fotograf Dennie Cody v Miami, keď mala 14 rokov. V priebehu strednej školy pracovala Christy v modelingu len okrajovo, jej čas prišiel až koncom osemdesiatych rokov, kedy sa prepracovala rovno na vrchol.

Hoci si mohla vyberať, s kým bude pracovať, nikdy nezabudla na vzdelanie. V roku 1994 sa vrátila do školy a získala bakalársky titul (odbor Náboženstvá a východné filozofie).

Najväčšie modelingové úspechy

V roku 1990 sa objavila v dokumente o módnom návrhárovi Isaacovi Misrahim, neskôr v módnom filme Pret-a-porter (réžia Robert Altman).

Hrala aj vo videoklipoch – Duran Duran, George Michael (Freedom), kde sa objavila s ostatnými supermodelkami tej doby.

Za svoju veľmi plodnú kariéru zdobila Christy  viac než 500 obálok po celom svete.

Na počesť jej 40. narodením dal magazín W dokopy najznámejšie snímky z celého obdobia 25-ročnej kariéry supermodelky.

Charita a podnikanie

V roku 1993 nafotila kontroverznú anti-kožušinovú kampaň pre PETA.

Ochranárske cítenie v nej pretrvalo aj popri rôznych podnikateľských aktivitách (ajurvédska kozmetika, dve línie oblečenia pre PUMU) a redakčnej činnosti (prispievala článkami do magazínov Marie Claire, Yoga Journal, Teen Vogue, Huffington Post; taktiež bola externou spolupracovníčkou NBC – reportáže o stave vzdelávania dievčat v Afganistane či rozhovor s Dalajlámom). Od roku 2005 (až dodnes) sa venuje najmä problematike nedostatočnej zdravotnej starostlivosti o matky a ich deti v mnohých kútoch sveta.

Po tom, čo sama utrpela komplikácie pri pôrode (2003) sa o celosvetový problém vysokej úmrtnosti pri pôrodoch začala zaujímať hlbšie.

Okrem mnohých iných aktivít v tejto veci, natočila aj dokument No Woman, No Cry.

Christy

Manželstvo

Christy sa v roku 2000 zoznámila s hercom, režisérom a spisovateľom Edwardom Burnesom, ktorého si o tri roky nato aj zobrala za manžela. Sú stále spolu, majú dve deti, syna s dcérou, no a vyzerajú harmonicky.

Vidieť ich môžete aj v aktuálnej reklame na novú vôňu Eternity od Calvin Klein.

Okrem toho je Christy aj tvárou kozmetiky Maybelline.

Modelka a aktivistka v súčasnosti doslova žiari. Je vyznávačkou jógy, bio stravy, odporkyňou fajčenia a je odhodlaná ostať prirodzená za každú cenu, aj keby mala byť jediná.

Zdroj: dailymail.co.uk 

Foto: celebhealthy.com, fitsugar.com

About the author