Cindy Crawford a jej neodolateľné znamienko

Hnedovlasá ikona 80. a 90. rokov, ktorej krásu a sexepíl obdivoval celý svet.

Neskôr aj podnikateľka, cvičiteľka, herečka, moderátorka, stále však uchvacujúca a davy priťahujúca. Cindy Crawford je i krátko pred päťdesiatkou krásna a uznávaná. Síce sa z modelingu stiahla už  v roku 2000 a dnes žije predovšetkým pokojným rodinným životom bez zbytočných škandálov, záujem o jej osobu pretrváva.

Bývalá supermodelka „Veľkej šestky“ patrí k ženám, ktoré sú nielen od prírody krásne, ale aj ctižiadostivé a prudko inteligetné. A Cindy so svojím nadaním a možnosťami veru nikdy nemrhala, čo prinieslo zaslúžené úspechy.

Malá Cindy

Cynthia Ann „Cindy“ Crawford sa narodila v americkom štáte Illinois v roku 1966. Z malej rozkošnej Cindy vyrástlo nádherné dievča, a tak nečudo, že už v šestnástich prišli prvé vážne ponuky na prácu v modelingu. Jej fotografia z letnej brigády zaznamenala veľký ohlas, a tak sa Cindy odhodlala premýšľať o dráhe modelky.

Prvým väčším úspechom však bola až účasť vo finále súťaže agentúry EliteLook of the Year. Chicagská pobočka prestížnej agentúry ju hneď začala zastupovať.

Keď v roku 1984 úspešne zmaturovala a získala vysokoškolské štipendium, nastúpila na Northwesternskú univertitu (odbor chemické inžinierstvo), kde však vydržala len jeden semester.

Modeling volá

Stále žiadanejšia Cindy nápor nezvládla a so školou sa rozlúčila, aby sa naplno rozbehla jej dráha modelky.

V roku 1986 sa presťahovala do New Yorku.

Len dva roky na prehliadkových mólach pre tých najlepších návrhárov stačili na to, aby sa zo Cindy Crawford stala supermodelka dostávajúca tie najlukratívnejšie zákazky.

Zaujímavosťou je, že do modelingu prenikla v čase, keď v ňom mala známejšiu „dvojníčku“. Mladú Cindy mnohí prirovnávali k inej modelingovej hviezde, Gii Carangi, neslávne známej pre drogové problémy, ktoré už v tom čase (začiatkom 80. rokov) mala a predčasne ju aj pripravili o život (umrela v roku 1986 vo veku 26 rokov na komplikácie súvisiace s HIV syndrómom).

Crawford volali „Baby Gia“ pre nespornú podobu so slávnou predchodkyňou.

Našťastie, Cindy svoj potenciál nezahodila, práve naopak, slávu Gie v mnohých ohľadoch zatienila. Originálnou ju robilo aj znamienko nad perou, z ktorého sa časom stalo jej poznávacie znamenie, špecifická značka, vďaka ktorej bola a navždy ostane jedinečná.

Na svojom konte má prestížne obálky, ako prvá supermodelka sa objavila v jemne odhalených snímkach v časopise Playboy (1988).

O desať rokov neskôr si fotenie pre najznámejší pánsky magazín zopakovala, no už s menším ostychom. 

Veľké bohatstvo a celosvetovú polularitu jej priniesli zákazky pre Pepsi, Escada, Versace, Revlon (miliónová exkluzívna zmluva).

Televízia, film, biznis

V rokoch 1989-1995 hviezdila na MTV v programe House of Style.

Zahrala si aj v úspešnom hollywoodskom trileri Ako štvaná zver (1995) po boku Aleca Baldwina.

Preslávila sa svojimi kazetami s cvičením, taktiež úspešne podnikala s nábytkom.

Okrem práce a rodiny sa venuje charite, podporuje najmä boj proti leukémii (z osobných dôvodov – jej malý brat umrel na toto ochorenie).

Muži jej života

V prvej polovici 90. rokoch tvorila ohromujúci pár s megahviezdou filmového plátna. Jej partnerom, neskôr manželom, bol totiž Richard Gere. Ich zväzok však aj pre veľký mediálny záujem nevydržal a dvojica, označovaná za najvzrušujúcejší pár sveta, sa v roku 1995 po štyroch rokoch rozišla.

Potom prežila niekoľko románikov s inými známymi mužmi, medzi nimi bol aj herec Val Kilmer aj Robert de Niro.

Až napokon povedala druhýkrát „áno“ podnikateľovi Randymu Gerberovi (1998). Manželia sú spolu dodnes, vychovávajú dve krásne deti (syn a dcéra), ktoré po nádhernej matke a fešnom otcovi zdedili len to najlepšie.

Už teraz sa špekuluje, či sa nevydajú po rovnakých šľapajách ako Cindy, ktorá je označovaná mnohými magazínmi ako jedna z najkrajších žien a modeliek sveta.

Cindy

Zdroj: osobnosti.cz 

Foto: gentlemanschoice.info, healthylivingandtravel.com

About the author