Cristina Ferrari a jej recept na úspech

Kedysi vyhľadávaná fotomodelka cestujúca naprieč kontinentami, neskôr hovorkyňa, herečka, dizajnérka, moderátorka, podnikateľka a dnes predovšetkým úspešná spisovateľka. O Cristine Ferrari je stále počuť, hoci už dávno nemá vek mladej modelky.

Američanka s talianskymi koreňmi

Cynthia Cristina Ferrari (1950) vyrastala v Ohiu v rodine Talianov. Keď mala štrnásť rokov, presťahovali sa do Los Angeles, kde si ju všimli modelingoví experti.

Mala len šestnásť, keď sa jej ujala Ford Modeling Agency. A urobili dobre, jej modelingová kariéra totiž trvala viac ako 25 rokov.

Dokonca sa osvedčila aj ako hovorkyňa. Kozmetická spoločnosť Max Factor, pre ktorú fotila reklamné kampane, si všimla Cristininu výrečnosť a využila ju vo svoj prospech. Popri fotení im tak robila aj PR, a to bola stále len tínedžerkou.

Pravdaže, vyskytla sa na obálkach všetkých prestížnych magazínov, od Vogue po Harper´s Bazaar.

Postupne sa začala presadzovať aj ako moderátorka a herečka.

Všestranná osobnosť

Cristina nielenže dlho fotila, ale tiež moderovala rôzne televízne programy a písala knihy, ktoré sa tešili veľkej čitateľskej odozve.

Vyskúšala si aj herecké remeslo, objavila sa v niekoľkých seriáloch.

K tomu ešte istý čas navrhovala šperky, bytové doplnky i nábytok. Neskôr si založila vlastnú exkluzívnu spoločnosť, ktorú možno nájsť v obchodoch po celej Amerike.

Osobný život

Po niekoľkých neúspešných vzťahov našla svoje šťastie po boku Anthonyho Thomopoulosa, s ktorým má dve dcéry a spoločne vychovávajú aj deti z predošlých zväzkov. Žijú spolu v Los Angeles. Ferrari sa momentálne najviac venuje práve písaniu (jej kuchárske knihy slávia veľký úspech, rovnako jej rady a skúsenosti v tejto oblasti sú veľmi žiadané). A v čom sa ukrýva tajomstvo úspechu tejto atraktívnej ženy? V sebadôvere, kladení si reálnych, ale významných cieľov a najmä vo všestrannosti. 

Zdroj: hallmarkchannel.com

Foto: imaginale.blogspot.com

About the author