Daniela Peštová – český anjelik

Krásna blondínka dodnes ohuruje svojím nevšedným vzhľadom. Ako jedna z mála bývalých supermodeliek sa po rokoch celosvetovej a veľmi úspešnej modelingovej kariéry vrátila do rodnej krajiny, kde žije so svojou rodinou a partnerom.

Daniela Peštová nestojí za pozornosť len preto, že žije so spevákom Paľom Haberom.

Na konte má úspechy, o akých väčšina našich modeliek ani nesníva.

Možno mala to šťastie, že ju objavili v čase, keď bol dopyt po slovanských kráskach veľmi veľký. A tak, spolu s ďalšími krásnymi Češkami (Eva Herzigova, Tereza Maxová, Simona Krainová) i Slovenkami (Adriana Sklenaříková), ukázala svetu, kde žijú najkrajšie dievčatá.

Objavenie

Daniela sa narodila 4. októbra 1970 v Tepliciach. V rodnom meste absolvovala gymnázium a mala v pláne pokračovať v štúdiu ďalej na vysokej škole. Akurát, že jej predstavy nabúral Dominique Caffin z agentúry Madison Modeling Agency, ktorý ju v roku 1989 objavil. Keď vyhrala modelingovú súťaž, už nebolo pochýb o tom, kam budú viesť jej kroky.

Rovno do Paríža.

Podpísala zmluvu s agentúrou a začali sa hrnúť zaujímavé ponuky.

Ale až po odchode do New Yorku sa z Daniely stala supermodelka prvej veľkosti.

Supermodelka

O tom, že jej právom patrí titul supermodelka svedčia lukratívne titulky magazínov Cosmopolitan, Marie Claire, GQ, Glamour, ELLE aj prestížne spolupráce so značkami L´Oreal a Victoria´s Secret.

Taktiež niekoľko rokov fotila pre Sports Illustrated, dvakrát sa objavila aj na obálke (1995, 2000) výročného plavkového vydania svetoznámeho časopisu.

V súčasnosti sa modelingu venuje len okrajovo, spolupracuje s kozmetickou značkou AVON, je napríklad tvárou ich špeciálnej línie výrobkov (starostlivosť o zrelšiu pleť) a spolu s inými známymi ženami podporuje aj boj proti rakovine prsníkov. Tiež bola tvárou kampane proti domácemu týraniu žien.

Rodinný život

Rodina je pre ňu v poslednom čase prvoradá. Žije v Prahe, má tri deti a partnera, slovenského speváka Paľa Haberu. Práve dcérku a mladšieho syna má s ním. Najstarší syn Yannick je z jej prvého manželstva s podnikateľom Tommasom Butinom. Rozviedli sa v roku 1998.

Daniela Pestova

Zdroj: cs.wikipedia.org

Foto: maxi-fond-ecran.com, diva.aktuality.sk

About the author