Elena Davis – od modelingu ku charite

Elena Davis je ďalšia blondína, ktorej sa darilo v modelingu v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Počas svojej kariéry zaznamenala úspechy, ktoré stoja za uznanie, no skutočne jedinečné je to, čomu sa začala venovať potom. Vybudovala organizáciu so zvučným menom, a to stojí naozaj za pozornosť.

Elena Davis, dievča z chudobných pomerov, sa totiž rozhodla zo svojej pozície známej osoby pomáhať tým menej šťastným.

Modelka

Narodila sa v severnej Kalifornii do nie práve najideálnejších podmienok. Jej detstvo bolo plné sociálnych pracovníkov, ktorí ju presúvali kade-tade a prechodných domovov, ktoré je ťažké vôbec domovom nazvať.

Bývalá vyhľadávaná modelka sa až v dospelosti priznala, že ako dieťa častokrát nemala čo jesť, preto vždy chápala (aj keď už nemusela riešiť existenčné problémy), aké to je byť na dne.

Pre modelingový priemysel ju našiel náhodne modelingový agent, keď mala šestnásť rokov. Presťahovala sa preto do Paríža, kde mala viac príležitostí. Jej kariéra sa tam naplno rozbehla, pracovala so známymi dizajnérmi, fotila pre najlepšie magazíny.

Často hviezdila aj v televíznych reklamných spotoch.

O nejaký čas sa vrátila naspäť do Spojených štátov, konkrétne do New Yorku.

Charita

Zatiaľ čo jej kolegyne po skončení aktívnej modelingovej dráhy začali podnikať v kozmetickom odvetví alebo skúšali šťastie ako herečky, Elena Davis sa zamerala na niečo úplne iné.

Založila neziskovú organizáciu I Am Waters, ktorej hlavným cieľom je aspoň trochu pomôcť pri riešení kritickej situácie s nedostatkom pitnej vody u bezdomovcov.

„Keď ste bez domova a chudobní, máte pocit, akoby ste nikam nepatrili. Je to zložité, človek stráca aj sebaúctu,“ povedala bývalá modelka o svojich motívoch založiť charitu.

Dokonca pre svoju dobrú vec oslovila aj iné vyslúžilé supermodelky a zároveň priateľky z 80. rokov (Kelly Emberg, Kim Alexis či Cheryl Tiegs), ktoré nafotením celonárodnej kampane podporili záslužnú myšlienku projektu I Am Waters.

Súkromie

V súčasnosti žije s manželom a deťmi v Houstone, odkiaľ sa venuje aj svojej charitatívnej práci.

Zdroj foto: mysanantonio.com 

About the author