Hliníkové okná vo svetle reflektorov

Magazín fotomodelka.sk sa chce dnes zamerať na oslnivú krásu, no i neodolateľnú výdrž hliníkových okien. Aj tieto dokonalé alternatívy však majú svoje malé mínusy. Skúsme sa ale touto problematikou prelúskať postupne a nahliadnime, čo nám vedia hliníkové okná ponúknuť.  

Silné stránky hviezdnych okien

Podobne ako atraktívna žena v modelingovej brandži, aj hliníkový profil disponuje pevnosťou, odolnosťou proti rôznym zaťaženiam a pritom sa nezdeformuje. Vďaka tomuto sa môžu vyrábať malé, ale aj veľmi veľké hliníkové okná.

Významnou výhodou je tiež dlhovekosť hliníkových konštrukcií. V našom magazíne sme už neraz písali o tom, že podaktoré modelky si zachovávajú neodolateľný pôvab aj vo vysokom veku a stále sa ukazujú na módnych akciách. Akýmisi TOP modelmi sú aj tieto okná, pretože vydržia viac  ako 80 rokov, pričom hliník časom neovisá, čo je ďalšie plus v prípade veľkých okien. Podobne ako drevené alebo plastové okná, tak ani tie hliníkové nie sú elektrostatické, no neprejavujú sa na nich zmeny spôsobené UV žiarením či koróziou. 

Hliníkové dvere a okná sú ekologické počas celej životnosti. Okrem toho sú odolné voči rôznym teplotám, a to od -80°C až do +100°C.

Nezanedbateľným plusom je aj atraktívny dizajn. Drevené alebo plastové okná je možné vytvoriť v akomkoľvek tvare. Hliníkové ponúkajú ale takú veľkú škálu farieb a tvarov, aká nie je možná pri žiadnych iných typoch. Vďaka pružnosti je tvarovanie oveľa jednoduchšie. Medzi vrcholové výhody hliníkových okien patrí aj požiarna odolnosť.

Malé nedokonalosti trendy modelov

Hliníkové okná si právom zaslúžia aplauz a špeciálny záujem. Celkom pokojne ich môžeme považovať za hviezdy vo svojom odbore, no predsa treba poznať aj ich slabšiu stránku, hoci i nepatrnú. Keďže takéto okná majú vysokú tepelnú vodivosť, z pohľadu tepelnej ochrany sú menej efektívne v porovnaní s drevenými alebo plastovými oknami.

Taktiež je potrebné zabrániť kontaktu hliníka s inými kovmi (najmä meďou), pretože to môže viesť k prechádzaniu elektrolytických reakcií. Podaktorí môžu za nevýhodu pokladať aj vyššiu cenu, čo si však táto trieda iste zaslúži. Treba zdôrazniť kvalitu na vysokej úrovni a výborné tepelnoizolačné vlastnosti, vďaka ktorým sa Vám peniaze vrátia úsporou energie.  

Dnes letia hliníkové okná, sú mimoriadne trendy a vysoko žiadané. Pozícia na popredných miestach v rebríčkoch a svetlo reflektorov zosobnené Vaším úsmevom vypovedajú o všetkom.   

Zdroj: najstavba.sk

Foto: inter-okno.sk

About the author