Kathy Ireland – podnikavá supermodelka

Kathy Ireland nie je len ďalšia pekná tvárička, ktorá v osemdesiatych rokoch zdobila titulky časopisov.

Najviac sa síce preslávila pózovaním pre Sports Illustrated, ale najväčší majetok jej zarobila firma, ktorú sama založila a úspešne rozbehla.

Tá z nej urobila veľkopodnikateľku a jednu z najmajetnejších bývalých modeliek sveta.

Cesta ku sláve

Narodila sa v Kalifornii v roku 1963. Od mladosti bola cieľavedomá, čo sa je zišlo v 16-tich, keď ju objavila agentúra Elite Model. Už krátko nato okupovala obálky Vogue Cosmopolitan.

Najviac sa však do povedomia zapísala pózovaním v plavkách pre magazín Sports Illustrated. Ich dlhoročná a veľmi úspešná spolupráca začala v roku 1984 a trvala až do roku 1996.

Za ten čas bola Kathy Ireland trikrát na obálke, dokonca tá z roku 1989 bola ocenená ako najlepšia obálka plavkového časopisu všetkých čias.

Podnikateľské ambície

Kathy Ireland sa v 90. rokoch ukázala ako veľmi schopná obchodníčka. Najprv spolupracovala s obchodným reťazcom Kmart, ktorý jej po prvotnom úspechu ponúkol vlastnú odevnú značku.

Následne založila spoločnosť Kathy Ireland Worlwide, ktorá sa venuje najmä fitness vybaveniu a športovému oblečeniu.

Už v roku 2004 bol ročný obrat jej firmy asi 10 miliónov dolárov (v rokoch 2005-2012 obrat vzrástol na zhruba 2 miliardy dolárov ročne). Magazín Forbes ju preto oprávnene zaradil k podnikateľským magnátom.

V roku 2012 ju Vogue (britská edícia) označil za najbohatšiu bývalú modelku na svete.

Iné aktivity

Bývalá modelka sa tiež dizajnérsky podieľa na výrobe obuvi (Royal), ale i príborov a skla (Gorham), navrhuje svadobné a spoločenské šaty, dokonca navrhla aj kolekciu šperkov inšpirovanú Elizabeth Taylor (jej dobrou priateľkou).

Je tiež autorkou šiestich kníh, matkou troch detí, manželkou, známou filantropkou, angažuje sa aj politicky (aktívne podporuje Izrael) a skúsila tiež herectvo či rôzne televízne projekty.

Do čoho sa táto stále krásna a aktívna žena pustí, to jej vychádza.

Zdroj: en.wikipedia.org

Foto: randumbuzz.com

About the author