Kelly Emberg – krásna Texasanka

Ďalšia z nádherných amerických blondínok, ktoré koncom sedemdesiatych rokov s presahom do osemdesiatych vládli nielen modelingu v USA a určovali ženský ideál krásy.

Začiatky

Kelly Emberg (narodená v roku 1959 v texaskom Houstone) bola počas školy aktívnou študentkou zapájajúcou sa do rôznych aktivít školy. Dokonalé americké dievča.

Nečudo, že už na strednej škole ju objavil miestny fotograf Alan Martin. Uvedomujúc si obrovský Kellin potenciál, zoznámil ju s dôležitým mužom. S johnom Casablancom, majiteľom tozrastajúcej sa modelingovej agentúry Elite Model Management.

Kelly Emberg tak pricestovala do NewYorku, aby objavila svet veľkej módy.

Na vrchole

Jej kariéra doslova vzlietla. Podmanila si prestížne titulky pre Vogue, Cosmopolitan, Harper´s Bazaar, Glamour.

Najviac sa však do povedomia i sŕdc širokej verejnosti zapísala pózovaním, a to nielen na obálky plavkového magazínu Sports Illustrated.

Okrem obľúbenosti plaviek si obľúbila aj kozmetiku Cover Girl, pre ktorú fotila reklamy.

Taktiež spolupracovala s módnou značkou Calvin Klein a propagovala šperky Napier.

V časoch najväčšej slávy (prelom 70. a 80.rokov) sa o ňu pravdaže zaujímali tiež bohatí a slávni muži. Jedným, tým najznámejším, s ktorým si napokon aj začala a vykľul sa z toho niekoľkoročný vzťah, bol Rod Steward.

Pár mal spolu dokonca dcéru Ruby (1987). Po troch rokov nato sa však ich cesty rozišli (1990). Bola to modelkina iniciatíva, ktorá keď zistila, že vzťah s extravagantným hudobníkom nikam nevedie a že sa nikdy nezoberú, radšej to ukončila.

Nasledovalo trošku dramatické obdobie, na ktoré však už dnes obaja spomínajú s úsmevom. Rod Stewart, ktorý je so stále krásnou Kelly dodnes v priateľskom vzťahu, spomína, že sa k nej v tých časoch nezachoval práve gentlemansky a mrzí ho to.

Okrem spoločnej dcéry má Emberg ešte dvoch synov.

 Kelly

Dizajnérka

Po skončení aktívnej modelingovej dráhy sa dala Emberg na štúdium dizajnu interiéru. Tri roky školy sa vyplatili, pretože znalosti v kombinácii s jej známym menom i tvárou jej aj v tomto pracovnom odvetví zaistili úspechy.

Zaujímavosťou je, že jej najväčším a najvernejším klientom sa stal práve Rod Steward.

Zdroj: dailymail.co.uk

Foto: vogue.com

About the author