Mýty o chudnutí

Dalo by sa povedať, že dámsky svet je jeden veľký chaos, ktorý odnepamäti sprevádza množstvo mýtov. Koniec-koncov takto je to vo všetkých oblastiach nášho života – od zdravia cez lásku až po dizajn. No niekto by mal dať už tomu STOP, nemyslíte? Skúsme začať od témy, ktorá každú ženu zaujíma asi najviac – chudnutie. Zamerajme sa na 7 skutočných nezmyslov, ktoré nás nútia veriť v niečo, čo absolútne neplatí. 

Striktné dodržiavanie jedálneho lístka

Prísne dodržiavanie predpísaného jedálneho lístka bez rešpektovania princípov zdravého stravovania nevedie k požadovanému cieľu, a teda k schudnutiu. Nič nepreháňajte, hladovka neprichádza do úvahy a patrí medzi najbežnejšie mýty vôbec. 

Jesť iba výrobky DIA a LIGHT

Ak ste si mysleli, že DIA výrobky sú tie “naj” na chudnutie, ste na veľkom omyle! Takéto výrobky sú určené pre cukrovkárov a aj keď neobsahujú jednoduché  cukry, hmotnosť neredukujú. Podobne je to aj s LIGHT produktmi. Vo väčšine prípadov ide iba o marketingový ťah. 

Bez vody to pôjde rýchlejšie

Ďalší mýtus, ktorý nemá opodstatnenie. Zdravie si len zbytočne poškodíte, keďže obmedzením prísunu tekutín, telo odvodníte a môže dôjsť ku kolapsu. Denne má človek vypiť minimálne dva litre tekutín a pri diéte to platí dvojnásobne.

Čím menej toho zjem, tým viac schudnem

Obmedzením prísunu potravy dosiahnete akurát opak. Organizmus, ktorý nedostane svoju pravidelnú dávku živín, si začne z každého jedla ukladať zásoby tukov.  Preto sa stravujte pravidelne.

100% šťavy na chudnutie?

Stopercentné šťavy sú síce zdravé a plné vitamínov, ale tiež obsahujú veľké množstvo cukru. Ak ich chcete piť, radšej si ich zrieďte.

Chudnutie a káva nejde dokopy

Iste ste už v súvislosti s kávou počuli rôzne mýty. Neverte však všetkému, čo sa predkladá ako zaručená pravda. Káva má totiž pri chudnutí pozitívny účinok, keďže obsahuje mnoho antioxidantov a kofeín stimuluje výdaj energie formou tepla, mierne tak zvýši energetický obrat. Dajte si ale pozor na množstvo cukru, ktorý si do nej dáte, mlieko a v nemalej miere tiež zaváži výber správnej kávy. 

kava

Káva Štrbské presso je vyrobená z tých najkvalitnejších zŕn z celého sveta, je ochutená slovenským horcom a škoricou. Môžete si ju objednať na stránke www.strbskepresso.sk, alebo ňou niekoho potešiť. Odošlite blízkemu túto lahodnú kávu, hrnček a odkaz (napríklad s pozvaním na kávu) za šťastných 7,77€ a uvidíte, že život bude razom krajší. Navyše, ak tak urobíte do 30.8.2014, dostanete jeden hrnček grátis i pre seba. 

Čokoláda s vysokým podielom mlieka je zdravá

Kvalita čokolády sa určuje podľa podielu kakaa. Do čokolády, v ktorej sa údajne nachádza pohár mlieka, ide zväčša len 15% kakaa a vápnik je do nej dodávaný umelo. Vyberajte si preto radšej čokolády, ktoré obsahujú 70 a viac percent kakaa.

Foto: portmoodyhealth.com, strbskepresso.sk

About the author